Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Technologická společnost Hardwario má v plánu na podzim vstoupit na pražskou burzu START

Technologická společnost Hardwario má v plánu na podzim vstoupit na pražskou burzu START

3.8.2022 13:57

Český výrobce IoT zařízení Hardwario plánuje na podzim vstoupit na trh START a nabídne až 20 % svých akcií.

Alan Fabik, CEO společnosti Hardwario. Zdroj: Hardwario

Alan Fabik, CEO společnosti Hardwario. Zdroj: Hardwario

Česká technologická společnost, výrobce a inovátor v sektoru „internet věcí – IoT“*, by měla letos na podzim vstoupit na trh START Burzy cenných papírů Praha. Nabídnout by měla až 20 % svých akcií a plánuje tak získat až desítky milionů korun do vlastního kapitálu. Dle svého vyjádření chce získaný kapitál z IPO použít na vývoj i rozvoj obchodu s cílem urychlit mezinárodní expanzi.

Společnost Hardwario byla založena v roce 2016 a v loňském a předloňském roce dosáhla obratu 21 milionů korun. Hlavními vlastníky jsou spoluzakladatelé Alan Fabik a Pavel Hübner.

„Mezi nejperspektivnější IoT aplikace řadíme monitoring efektivity výroby, monitoring spotřeby energií a alternativních zdrojů energie a environmentální monitoring. Věřím, že budeme atraktivní nejen pro naše partnery a zákazníky, ale také investory," říká CEO a spoluzakladatel společnosti Alan Fabik.

*Internet věcí je označení technologie, která vytváří síť fyzických elektronických zařízení, díky níž mezi sebou dokáží komunikovat, vyměňovat data.

Trh START

Trh START je nový segment Burzy cenných papírů Praha, který se zaměřuje na malé a střední podniky a k jehož spuštění došlo v květnu 2018. Primární úpisy probíhají několikrát ročně a s akciemi se obchoduje v každodenních aukcích po lotech. Podrobné informace o fungování trhu START naleznete v našem průvodci.

Zatím na něj vstoupily společnosti  AtomTrace, Coloseum Holding, eManFillamentum, Fixed.Zone, Gevorkyan, Karo Invest, M&T 1997, Pilulka, Prabos plusPrimoco a UDI Group . S akciemi společností eMan, Fixed.Zone, Gevorkyan, M&T 1997, Pilulka, Prabos a Karo se začalo bez omezení celodenně obchodovat také na trhu burzy RM-SYSTÉM.

 

Zdroj: Hardwario


Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,0245824,30242
USD21,1092322,28077
GBP25,9990427,44196
CHF23,0474524,32655
PLN4,919435,19247

Kompletní informace zde