Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Fio dluhopisy

Fio dluhopisy


Vydáváme první emisi vlastních dluhopisů, které jsou určeny i drobným retailovým investorům. Investováním do našich dluhopisů můžete pomoci ochránit své finance před inflací. Nákup dluhopisů bude investorům umožněn od 15. prosince 2021 (předpokládaný začátek obchodování) a veřejná nabídka bude otevřena až do 1. prosince 2022.

Co přesně dluhopisy jsou a jak fungují, se dozvíte v našem investičním seriálu „Úvod do světa dluhopisů“.

Fio banka vydává dluhopisy za účelem navýšení kapitálu z důvodu plnění regulatorního minimálního požadavku na kapitál a způsobilé závazky (MREL). Tento požadavek vychází z evropské směrnice 2014/59/EU (BRRD), která byla implementována do českého zákona č. 374/2015 Sb., o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu. Na základě této regulace budou muset všechny bankovní instituce v EU nejpozději do konce roku 2023 plnit stanovená kritéria.


Základní parametry první emiseVýhody investice do dluhopisů Fio banky

  • Fixní úroková sazba 5 %

     Úrokovou sazbu našich dluhopisů jsme stanovili tak, aby pomáhala chránit Vaše úspory před inflací. Naše  dluhopisy nabízejí atraktivní výnos, který předčí konzervativní spořicí produkty jako jsou spořicí účty nebo termínované vklad

  • Nulové poplatky za obchodování

     Nákup i prodej dluhopisů prostřednictvím Fio banky bude zdarma.

  • Jednoduché investování i online

     Dluhopisy Fio banky bude možné nakupovat i prodávat v Internetbankingu, aplikaci e-Broker nebo na kterékoliv pobočce Fio banky.

  • Okamžitá likvidita

     Dluhopisy budou veřejně obchodované na trhu  RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů. U takto veřejně obchodovatelných dluhopisů lze předpokládat, že je bude možné prodat i před jejich splacením, a to v rámci aktuálních tržních podmínek.

  • Dlouhodobá a opatrná strategie emitenta

     Fio banka je silná česká banka s konzervativní strategií plynulého rozvoje a dlouhodobě ziskovým hospodařením. Dluhopisy vydáváme z regulatorních důvodů.

Rizika investování do dluhopisů

I nákup dluhopisů je investice, a tak jejich nákup s sebou nese určitá rizika. A to jak rizika vztahující se k emitentovi, tak rizika vztahující se k samotnému dluhopisu. Podrobný přehled rizikových faktorů je součástí základního prospektu dluhopisového programu, který byl schválen Českou národní bankou. 
Upozornění pro investory

Investování do dluhopisů je rizikové. Není zaručena návratnost původně investované částky. Zájemci o koupi dluhopisů si musí sami podle svých poměrů posoudit vhodnost takové investice a svá investiční rozhodnutí by měli činit na základě zvážení informací uvedených nejen v základním prospektu dluhopisového programu a jeho případných dodatcích, nýbrž i v konečných podmínkách vztahujících se k příslušné emisi dluhopisů obsahujících doplněk dluhopisového programu. Zájemci o koupi dluhopisů by se rovněž měli seznámit s legislativními podmínkami investice, devizovými omezeními a daňovými důsledky investice. Případné zdanění výnosů z dluhopisů závisí na osobních poměrech investora a může se měnit.
Investor, který je klientem Fio banky a hodlá investovat do dluhopisů Fio banky, je před učiněním investice povinen vyplnit investiční dotazník, na jehož základě bude ze strany Fio banky ve vztahu ke každé konkrétní emisi dluhopisů Fio banky určeno, zda daný investor spadá do pozitivního či negativního cílového trhu. V pozitivním cílovém trhu jsou automaticky zařazeni profesionální zákazníci a způsobilé protistrany dle ZPKT.
Více informací naleznete v základním prospektu a v dokumentu Informace o investičních nástrojích, o ochraně investičních nástrojů a peněžních prostředků klientů a některé další informace týkající se obchodování s investičními nástroji.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7356026,10840
USD21,8331423,04486
GBP29,0795630,69344
CHF23,7499525,06805
PLN5,377335,67577

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X