Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Fio dluhopisy

Fio dluhopisy


Připravujeme vydání první emise vlastních dluhopisů, které budou dostupné široké veřejnosti. Investováním do našich dluhopisů můžete pomoci ochránit své finance před inflací.

Co přesně dluhopisy jsou a jak fungují, se dozvíte v našem investičním seriálu „Úvod do světa dluhopisů“.

Fio banka vydá dluhopisy za účelem navýšení kapitálu z důvodu plnění regulatorního minimálního požadavku na kapitál a způsobilé závazky (MREL). Tento požadavek vychází z evropské regulace a do konce roku 2023 budou muset všechny bankovní instituce v EU plnit stanovená kritéria.Výhody investice do dluhopisů Fio banky – jak to plánujeme

  • Nulové poplatky za obchodování

     Nákup i prodej dluhopisů prostřednictvím Fio banky bude zdarma.

  • Jednoduché investování i online

     Dluhopisy Fio banky bude možné nakupovat i prodávat v Internetbankingu, aplikaci e-Broker nebo na kterékoliv pobočce Fio banky.

  • Okamžitá likvidita

     Máme v plánu požádat o přijetí dluhopisů Fio banky na trh organizovaný společností RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů. U veřejně obchodovatelných dluhopisů lze předpokládat, že je bude možné kdykoli prodat i před jejich splacením, a to v rámci aktuálních tržních podmínek.

  • Ochrana před inflací

     Úrokovou sazbu našich dluhopisů plánujeme takovou, aby pomohla chránit Vaše peníze před inflací. Chceme, aby naše dluhopisy nabízely atraktivní výnos, který předčí konzervativní spořicí produkty jako spořicí účty nebo termínované vklady.

  • Dlouhodobá a opatrná strategie emitenta

     Fio banka je silná česká banka s konzervativní strategií plynulého rozvoje a dlouhodobě ziskovým hospodařením. Dluhopisy vydáváme z regulatorních důvodů.

Rizika investování do dluhopisů

I nákup dluhopisů je investice, a tak jejich nákup s sebou nese určitá rizika. A to jak rizika vztahující se k emitentovi, tak rizika vztahující se k samotnému dluhopisu. Podrobný přehled rizik bude součástí prospektu dluhopisového programu, který aktuálně schvaluje ČNB.  
Upozornění pro investory

Investování do dluhopisů je rizikové. Není zaručena návratnost původně investované částky. Zájemci o koupi dluhopisů si musí sami podle svých poměrů posoudit vhodnost takové investice a svá investiční rozhodnutí by měli činit na základě zvážení informací uvedených nejen v základním prospektu dluhopisového programu a jeho případných dodatcích, nýbrž i v konečných podmínkách vztahujících se k příslušné emisi dluhopisů obsahujících doplněk dluhopisového programu. Zájemci o koupi dluhopisů by se rovněž měli seznámit s legislativními podmínkami investice, devizovými omezeními a daňovými důsledky investice. Případné zdanění výnosů z dluhopisů závisí na osobních poměrech investora a může se měnit.
Investor, který je klientem Fio banky a hodlá investovat do dluhopisů Fio banky, je před učiněním investice povinen vyplnit investiční dotazník, na jehož základě bude ze strany Fio banky ve vztahu ke každé konkrétní emisi dluhopisů Fio banky určeno, zda daný investor spadá do pozitivního či negativního cílového trhu. V pozitivním cílovém trhu jsou automaticky zařazeni profesionální zákazníci a způsobilé protistrany dle ZPKT.
Více informací naleznete v základním prospektu (až bude schválen ze strany ČNB a zveřejněn) a v dokumentu Informace o investičních nástrojích, o ochraně investičních nástrojů a peněžních prostředků klientů a některé další informace týkající se obchodování s investičními nástroji.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,8178226,19518
USD21,8564923,06951
GBP29,1141030,72990
CHF23,8141725,13583
PLN5,345755,64245

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X