Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Bankovní služby > Bankovní identita

Bankovní identita

Fio bankovní identita je vaše digitální občanka, díky které se budete moci přihlašovat například do Portálu občana, požádat o nový řidičský průkaz a využívat další služby státu. K tomu vám jako fyzické osobě postačí přihlašovací údaje do Internetbankingu nebo Smartbankingu.

Kdekoliv tedy uvidíte možnost přihlásit se pomocí bankovní identity, můžete s námi tuto možnost využít a určitě vám to doporučujeme. Není tak potřeba chodit na pobočky nebo úřady, není potřeba si pamatovat vícero přihlašovacích údajů. Využijete pouze to, co už máte a znáte. To je Fio bankovní identita.


  • Nejčastější otázky k Fio bankovní identitě naleznete zde.

Je to bezpečné?

Jelikož s bankovní identitou budou vaše přihlašovací údaje ještě důležitější, je opravdu potřeba je nikomu nesdělovat a pečlivě chránit. Doporučujeme tedy si znovu připomenout bezpečnostní desatero. Chránit je potřeba také mobilní zařízení a používat výlučně aplikace z ověřeného zdroje.


  • Abyste mohli bankovní identitu k přihlašování ke službám využívat, potřebujete mít zřízený přístup do Internetbakingu/Smartbankingu. Nemusíte tedy u nás ani mít účet, ale můžete být třeba disponentem. 
  • Pokud jste u nás již byli osobně zakládat účet nebo řešit něco jiného a viděli jsme se naživo, pro získání bankovní identity nemusíte dělat nic. Jestliže jsme se zatím "viděli" pouze online, bude potřeba, abyste nejprve zašli na pobočku. 
  • V případě, že o bankovní identitu nemáte zájem, můžete si její fungování pozastavit nebo úplně zrušit přímo v Internetbankingu v Nastavení.


Bližší podrobnosti o fungování bankovní identity zde najdete až službu plně spustíme. Možnosti jsou ilustrační,  seznam zapojených a chystajících se soukromých firem najdete zde.

Zřízení Fio bankovní identity online 

Nemáte u nás ještě účet, ale máte zájem o Bankovní identitu? Tu si můžete zřídit online, když při zakládání účtu zvolíte možnost uzavření smlouvy "kurýrem" nebo "osobně na pobočce" zde. Díky osobní identifikaci budete mít rovnou s účtem založenou i službu bankovní identity.


Důležité dokumenty a obchodní podmínky

Informační memorandum o zpracování osobních údajů

Tato internetová stránka je v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7356026,10840
USD21,8331423,04486
GBP29,0795630,69344
CHF23,7499525,06805
PLN5,377335,67577

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X