Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > O nás > Časté dotazy

Často kladené otázky - FAQ

Zde jsme pro vás připravili odpovědi na nejčastěji kladené otázky. Sekce je rozdělena na odpovědi týkající se bankovních služeb a odpovědi týkající se investičních služeb.

Bankovní služby

Investiční služby


Ostatní

1. Změnil/a jsem adresu trvalého bydliště. Jakým způsobem tuto změnu mohu oznámit?

Oznámit změnu adresy trvalého bydliště je možné výhradně osobně na kterékoliv pobočce Fio banky. Při změně adresy trvalého bydliště dochází rovněž k vydání nového občanského průkazu a tudíž ke změně čísla občanského průkazu. Jakmile obdržíte nový občanský průkaz, je potřeba o této skutečnosti informovat kteroukoliv pobočku Fio banky a podepsat dodatek o změně osobních údajů.

2. Chtěl/a bych provést změnu korespondenční adresy. Jakým způsobem to mohu udělat?

Korespondenční adresu si můžete jednoduše změnit ve svém Internetbankingu, a to v Nastavení v záložce Osobní údaje. Korespondenční adresa slouží k zaslání platební karty či výpisů z účtu. Stejně snadno si můžete změnit i kontaktní e-mail či telefon, na kterém vás v případě potřeby můžeme kontaktovat. Úpravu všech těchto údajů můžete provést také na kterékoliv z našich poboček.

3. Chtěl bych založit spořící účet pro dítě, kterému jsou teprve 2 roky. Je to možné?

Nezletilé osobě je možné zřídit klasický osobní účet, který má pouze určitá zákonná omezení. Smlouva o účtu se zřizuje na nezletilou osobu jménem zákonného zástupce, přičemž veškeré úkony (zřízení, změna či ukončení smluvního vztahu, podání pokynů apod.) činí zákonný zástupce jménem nezletilé osoby a vše stvrzuje svým vlastnoručním podpisem.

Nezletilé osobě je možné zřídit přístup do internetového bankovnictví bez možnosti autorizace pokynů (pouze k nahlížení). Nakládání s finančními prostředky na účtu nezletilé osoby je povoleno pouze zákonnému zástupci a to výhradně osobně na kterékoliv pobočce Fio banky (s účtem nezletilého není možné žádným způsobem nakládat on-line). Nezletilá osoba není oprávněna provádět hotovostní výběry na pobočkách.

Nezletilá osoba může požádat i o vydání platební karty, přičemž žádost o vydání platební karty podepisuje zákonný zástupce (za majitele účtu). Nezletilá osoba však nemůže platební kartu aktivovat přes internetové bankovnictví, PIN je proto zasílán výhradně korespondenčně. Každá žádost o platební kartu pro nezletilou osobu bude posuzována individuálně, minimální věková hranice pro podání žádosti o platební kartu je 8 let.

4. Jak jsou pojištěny vklady u Fio banky?

Vklady jsou pojištěny dle zákona č. 21/1992 Sb.. Pojištění je vázáno vždy na rodné číslo (nikoliv na jednotlivé účty vedené na jedno rodné číslo). Aktuálně je toto pojištění ve výši 100 % z vkladu, maximálně však do částky 100 000 EUR.

V případě, že jste zde nenašli odpověď na Vaší otázku, neváhejte kontaktovat svou pobočku, nebo nám můžete Váš dotaz zaslat prostřednictvím on-line formuláře.

e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7521426,12586
USD21,1481522,32185
GBP29,0187530,62925
CHF22,8620924,13091
PLN5,386235,68517

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X