Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Bankovní služby > API Bankovnictví

API Bankovnictví

API Bankovnictví umožňuje bezpečné automatizované zpracování výpisů a pohybů na účtech vedených u Fio banky. Se službou API Bankovnictví získáte okamžitý přehled o dění na Vašich účtech, aniž byste se museli přihlašovat do Vašeho internetového bankovnictví.

API Bankovnictví je vhodné zejména pro e-shopy a další společnosti, které potřebují stahovat výpisy přímo do svých účetních programů. Na základě informací o pohybech na účtu pak mohou okamžitě reagovat například automatickým odesláním zboží nebo poskytnutím služby svým zákazníkům. Data o pohybech na účtu lze získat v mnoha různých formátech, mezi které patří: XML, MT940, OFX, GPC, CSV, JSON, HTML, PDF.

Novinka: Prostřednictvím Fio API Bankovnictví lze také zadávat hromadné platby - mohou být importovány do bankovního systému ve formátu ABO nebo XML, v Internetbankingu jsou pak připraveny k podepsání v jedné dávce (v sekci "Přehledy", stránka "Příkazy k podpisu"). Ve formátu XML lze zadávat nejen domácí, ale i jakékoliv zahraniční platby.

  • Více informací a návod k nastavení Fio API Bankovnictví naleznete zde.

Fio API Plus

Nově mohou zájemci o službu API Bankovnictví využívat aplikaci s názvem Fio API Plus. Aplikace je určena těm, kteří nechtějí programovat vlastní uživatelské rozhraní pro API Bankovnictví, ale mají zájem využívat jeho výhod. S Fio API Plus můžete pravidelně a rychle stahovat bankovní výpisy nebo pohyby na účtu v několika různých formátech. Aplikace je stejně jako samotné API Bankovnictví pro všechny klienty zdarma!

  • Aplikaci Fio API Plus můžete stáhnout zde.
  • Manuál k aplikaci Fio API Plus naleznete zde.
  • Náhled aplikace Fio API Plus naleznete zde.

Poznámka

Přístup k datům z účtu může vytvořit majitel nebo oprávněná osoba k účtu ve svém internetovém bankovnictví. Veškerá komunikace mezi bankou a cílovou stanicí je šifrovaná pomocí SSL protokolu.


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Fio banka na Twitteru Fio banka na Facebooku Fio banka na Google+ Fio banka na Youtube

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR26,4197827,62222
USD24,8568425,98816
GBP30,8714732,27653
CHF24,8289825,95902
PLN6,100186,37782

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X