Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Push notifikace

Nebaví vás při zadávání pokynů v internetovém bankovnictví opisovat kód z autorizační SMS? Přejděte na snadné potvrzování plateb a dalších akcí v mobilní aplikaci prostřednictvím tzv. push notifikací. Prostě se vám po zadání pokynu objeví na telefonu zpráva „Máte transakci k autorizaci“, kterou můžete rychle potvrdit např. otiskem prstu či skenem tváře, případně samozřejmě v základním nastavení PINem.

Proč používat push notifikace? Je to:

  • jednoduché,
  • pohodlné,
  • rychlé,
  • bezpečné.


A stejně snadno a bezpečně můžete vyřizovat i platby kartou na internetu. Nakupování ve vašich oblíbených e-shopech bude zase o něco příjemnější. Stačí mít aktuální Fio Smatbanking a v něm nebo Internetbankingu si změnit nastavení účtu.

 

Autorizace pokynů zadaných z Internetbankingu

Návod: Nastavení push notifikací ve Smartbankingu

Autorizace pokynů zadaných z Internetbankingu

Návod: Nastavení push notifikací pro platby kartou na internetu

Autorizace pokynů zadaných z Internetbankingu

Návod: Nastavení push notifikací ve Smartbankingu

Pokud ve svém nastavení nevidíte u autorizace pokynů možnost "změnit", pravděpodobně nepoužíváte aktuální Fio Smartbanking. Stáhněte si ho na GooglePlay nebo AppStoru (návod k aktivaci je zde).

Autorizace plateb kartou na internetu

Návod: Nastavení push notifikací pro platby kartou na internetu

Naše tipy:

  • Nepoužíváte ještě aplikaci Smartbanking, nebo nemáte aktuální verzi s push notifikacemi (2.2.3. pro Android a 2.3.1 pro iOS)? Stáhněte si ji na GooglePlay nebo AppStoru. Návod k aktivaci naleznete zde.
  • Ještě nemáte nastavený otisk prstu nebo sken tváře (Face ID) pro svůj Smartbanking? Použití biometrických prvků pro přihlašování a/nebo autorizaci pokynů si můžete povolit v Nastavení aplikace (Více » Smartbanking - Nastavení » Použít otisk prstu / odemknutí obličejem). Pokud tyto možnosti dosud nepoužíváte ani pro jiné aplikace, musíte si nejdříve otisk prstu či Face ID přidat  v  nastavení telefonu.
  • Pokud se vám líbí push notifikace, můžete si tímto způsobem nechat zasílat například i oznámení o pohybech na účtu. V Internetbankingu naleznete tuto možnost opět v Nastavení, sekce SMS a e-mailová upozornění (volba přidat upozornění), ve Smartbankingu pod tlačítkem Více » Oznámení  » + Nové upozornění.

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X