Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Fio banka přivádí akcie e-commerce společnosti Pilulka Lékárny na RM-SYSTÉM

Fio banka přivádí akcie e-commerce společnosti Pilulka Lékárny na RM-SYSTÉM

22.10.2020 15:35, BAAPILLE

Investice do Pilulka Lékárny je nyní dostupná i drobným investorům, od 26. října je možné akcie společnosti obchodovat na burze RM-SYSTÉM ve zvýhodněném poplatkovém režimu.

Akcie Pilulky na RM-SYSTÉMu: Obchodování s libovolným objemem

Na české burze RM-SYSTÉM dochází opět k rozšíření nabídky obchodovatelných emisí. S akciemi české e-commerce společnosti Pilulka Lékárny, známé jako Pilulka.cz, se začne obchodovat od 26. října.

Společnost Pilulka Lékárny úspěšně dokončila úpis akcií na trhu START Burzy cenných papírů Praha dne 20. října 2020. Celkem bylo upsáno přes 725 tis. nových a stávajících akcií za rekordní částku přesahující 307 mil. Kč.

Na trhu START je možné s akciemi Pilulky obchodovat od 26. října 2020 jednou denně v rámci aukce probíhající od 9:00 do 12:30. Obchodování na trhu START probíhá v tzv. lotech, tedy minimálních zobchodovatelných jednotkách. Velikost lotu byla u akcií Pilulky určena na 80 ks, což při upisovací ceně 424 Kč vychází na 33 920 Kč.

Obchodování akcií Pilulky na burze RM-SYSTÉM oproti tomu nebude nijak omezeno, obchodovat s nimi tak bude možné během celého obchodního dne od 9:00 do 17:00 v libovolném objemu.

Větším investorům tak obchodování akcií Pilulky na RM-SYSTÉMu umožní plynule pracovat se svou pozicí, těm menším pak do akcií společnosti vůbec investovat. Emisi bude možné obchodovat také v poplatkově zvýhodněném režimu EasyClick, klienti tak za nákup akcií na burze RM-SYSTÉM zaplatí na poplatcích oproti BCPP méně.

„Jsme velmi potěšeni fenomenálním výsledkem IPO Pilulky, který jasně demonstruje apetit domácích investorů do sektoru e-commerce, navíc v oblasti péče o zdraví, které je letos testováno na každém z nás. Jsme rádi, že můžeme tento atraktivní růstový příběh se zajímavými lidmi v pozadí nabídnout všem investorům včetně těch nejmenších. Pilulka zcela jistě obohatí domácí kapitálový trh a věřím, že výsledek úpisu přiměje další zajímavé emitenty ke vstupu na burzu,“ komentuje vstup společnosti Pilulka na RM-SYSTÉM Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Trh START

Trh START je nový segment Burzy cenných papírů Praha pro malé a střední podniky, k jehož spuštění došlo v květnu 2018. Primární úpisy probíhají několikrát ročně a s akciemi se nyní obchoduje každý den prostřednictvím aukce. Zatím na něj vstoupily společnosti Prabos plus, UDI Group, FillamentumAtomTrace, Primoco, Karo InvesteMan a naposledy právě Pilulka Lékárny.

Společnost Pilulka Lékárny, je česká lékárenská a e-commerce společnost, která provozuje online lékárnu Pilulka.cz a síť kamenných lékáren. Více informací naleznete v představení společnosti.

Fio banka umožnila na RM-SYSTÉMu obchodovat akcie obuvnické společnosti Prabos plus, zpracovatele kůží Karo Invest a softwarových vývojářů eMan.

Na twitterovém účtu @Fio_investice najdete investiční aktuality nejen o nových emisích na trhu START.


Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,0773725,41363
USD22,5463523,79765
GBP28,5512230,13578
CHF25,3072426,71176
PLN5,500025,80528

Kompletní informace zde