Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Akcie českého zpracovatele kůží KARO INVEST přichází na RM-SYSTÉM

Akcie českého zpracovatele kůží KARO INVEST přichází na RM-SYSTÉM

25.10.2019 12:06, BAAKARIN

Fio banka přivedla akcie českého zpracovatele kůží KARO INVEST na RM-SYSTÉM.

KARO INVEST

Akcie KARO INVEST jsou nyní dostupné i drobným investorům

Česká burza RM-SYSTÉM oznámila rozšíření své nabídky obchodovatelných emisí o akcie českého zpracovatele kůží KARO INVEST se zahájením obchodování od 24. října 2019. K samotnému obchodování může vzhledem k vypořádání primárního úpisu dojít až od 25. října.

Společnost KARO INVEST  vstoupila 22. října 2019  na trh START Burzy cenných papírů Praha. Od investorů získala 40 mil. Kč za 1 mil. akcií, jedná se tak o druhou největší emisi trhu START.

Na trhu START s nimi bude možné obchodovat jednou měsíčně v aukcích po lotu 2 000 akcií.

Obchodování akcií KARO INVEST na burze RM-SYSTÉM oproti tomu nebude nijak omezeno, obchodovat s nimi tak bude možné každý obchodní den v libovolném objemu.

Větším investorům tak obchodování akcií KARO na RM-SYSTÉMu umožní plynule pracovat se svou pozicí, těm menším pak do akcií společnosti vůbec investovat. Emisi bude možné obchodovat také v poplatkově zvýhodněném režimu EasyClick, klienti tak za nákup akcií na burze RM-SYSTÉM zaplatí oproti BCPP méně.

„Rozšíření tuzemského akciového trhu o novou emisi je vždy významnou událostí. Jediný český zpracovatel kůží z Boršova u Jihlavy představuje další zajímavý růstový příběh, který vstupem na českou burzu přibližujeme všem investorům včetně těch drobných, kteří díky flexibilitě RM-SYSTÉMu mohou  obchodovat v libovolném objemu každý obchodní den a navíc za výhodných poplatkových podmínek“, komentuje vstup společnosti KARO INVEST na českou burzu Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Trh START

Trh START je nový segment Burzy cenných papírů Praha pro malé a střední podniky, k jehož spuštění došlo v květnu 2018. Primární úpisy probíhají několikrát ročně a s akciemi se obchoduje každý měsíc prostřednictvím aukce. Zatím na něj vstoupily společnosti Prabos plus, UDI Group, FillamentumAtomTrace, Primoco a naposledy také právě KARO INVEST.

Fio banka podobně jako nyní v případě KARO INVEST od loňského roku umožnila na RM-SYSTÉMu obchodovat s akciemi obuvnické společnosti Prabos plus. Průměrný zobchodovaný objem akcií Prabos je srovnatelný s objemem na trhu START.

Společnost KARO INVEST je český zpracovatel kůží z Boršova u Jihlavy. Více informací o společnosti naleznete v našem představení.

--

Sledujte náš twitterový účet @Fio_investice pro aktuality nejen o nových emisích na trhu START.


Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,9970925,32891
USD22,0856423,31136
GBP28,2242929,79071
CHF24,2301325,57487
PLN5,645295,95861

Kompletní informace zde