Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Zabezpečení a potřebné technické vybavení

Fio Internetbanking umožňuje majiteli účtů jejich prohlížení a obsluhu z jakéhokoliv vzdáleného počítače. Aplikace je vybavena vícestupňovou ochranou před zneužitím. Samotný vstup je chráněn uživatelským jménem a heslem, každá peněžní transakce musí být potvrzena pomocí unikátních klíčů chráněných dalším heslem majitele nebo jednorázovým kódem zaslaným SMS zprávou na klientem zvolené telefonní číslo - případně obojí.

Technická specifikace aplikace

  • Aplikaci postačuje běžné hardwarové a softwarové vybavení Vašeho počítače.
  • Operační systém s instalací programu Java 1.6 (pokud se rozhodnete pro autorizaci pokynů elektronickým klíčem).
  • Prohlížeč internetových stránek.
  • Připojení na internet.

Fio bylo první finanční institucí v ČR, která nabídla veřejnosti v roce 1998 internetbanking.

Autorizace pokynů:

a) pomocí SMS kódů

Rozhodnete-li se pro autorizaci jednorázovými sms kódy, je třeba si zvolit telefonní číslo, na které bude banka zasílat SMS s autorizačním kódem.
Při aktivaci služby si zároveň můžete zvolit, jak dlouhý má být autorizační kód, kolik pokusů pro zadání kódu Vám internetbanking povolí a také dokdy od zaslání musí být kód zadán ve formuláři pokynu. Další informace o autorizaci pokynů sms kódy naleznete v odpovědích na nejčastější otázky

b) elektronickým klíčem

Rozhodnete-li se pro elektronický klíč, je třeba před započetím používání Internetbankingu spustit aplikaci pro podepisování pokynů, pomocí které si vytvoříte svůj vlastní jedinečný elektronický podpis. Aplikace Fio podpis běží v programu Java, není tedy omezena na konkrétní operační systém. Použití technologie Java Web Start zajišťuje, že budete spouštět vždy aktuální verzi aplikace a zároveň nebudete muset při každém startu vždy znovu stahovat celou aplikaci. Podepisovací klíče si můžete vygenerovat již před podpisem smlouvy - pak vše potřebné vyřídíte během jedné návštěvy pobočky. Návod ke spuštění a ovládání aplikace Fio-podpis naleznete zde.

c) oběma způsoby současně

Můžete si zvolit i kombinované zabezpečení, tzn. autorizaci pokynů vždy oběma způsoby současně.

Zvolený způsob autorizace můžete kdykoliv změnit. Stejně tak můžete kdykoliv změnit svůj elektronický klíč či nastavení SMS kódů.


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Fio banka na Twitteru Fio banka na Facebooku Fio banka na Google+ Fio banka na Youtube

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,4646726,69033
USD21,3658222,39419
GBP28,8882830,27872
CHF21,9683223,02568
PLN5,961046,24796

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X