Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Zabezpečení

Náš Internetbanking je vybaven vícestupňovou ochranou před zneužitím, která splňuje veškeré bezpečnostní standardy silného ověření. Vstup do aplikace je chráněn uživatelským jménem a heslem. Samotné operace, jako je změna hesla, převody peněz, nastavení trvalých příkazů apod., jsou potvrzovány jednoduše pomocí mobilní aplikace, nebo jednorázovým kódem zaslaným SMS zprávou na klientem zvolené telefonní číslo. Můžete si také určit, které operace není potřeba autorizovat vůbec.

Silné ověření

Přihlašování do Internetbankingu je chráněno tzv. silným ověřením klienta. V praxi to funguje tak, že pokud se budete hlásit ve svém obvyklém prohlížeči, nic se pro Vás nemění. Jestliže se však budete přihlašovat jinde a my vyhodnotíme, že se jedná o zvýšené riziko, raději si od Vás vyžádáme dodatečné ověření pomocí SMS, případně v mobilní aplikaci (podle vámi zvoleného nastavení). Ani to Vás ale nemusí zatěžovat stále. Jestliže se jedná třeba o Váš počítač/prohlížeč v práci, můžete ho jednoduše označit jako "důvěryhodný" a dále po Vás nic navíc chtít nebudeme a budete se přihlašovat jako doposud, přihlašovacím jménem a heslem. Dodatečné ověření po Vás budeme chtít také při přihlašování v anonymním režimu prohlížeče.

  • Pro bezpečné přihlášení do Internetbankingu zadejte napřímo adresu ib.fio.cz do adresního řádku prohlížeče.

Způsoby autorizace pokynů

Je na vás, jaký způsob autorizace pokynů si zvolíte. Vybraný způsob autorizace můžete kdykoliv změnit – v Internetbankingu v sekci Nastavení vpravo nahoře, záložka Zabezpečení (případně lze způsoby autorizace měnit i ve Smartbankingu v sekci Moje Fio > Nastavení).

1) pomocí mobilní aplikace

Autorizovat pokyny z Internetbankingu můžete rychle a jednoduše ve své mobilní aplikaci. Po zadání pokynu se vám objeví na telefonu upozornění „Máte transakci k autorizaci“ (tzv. push notifikace), kterou se přenesete detail platby či pokynu. Vše překontrolujete a kliknutím jednoduše potvrdíte. 

Mobilní aplikaci Smartbanking můžete používat naplno, nebo pouze v autorizačním módu. K dispozici je i pasivní (náhledový)  režim, případně kombinace pasivního a autorizačního režimu.

Jak nastavit autorizaci v mobilní aplikaci

2) pomocí SMS kódů

Rozhodnete-li se pro autorizaci jednorázovými SMS kódy, zvolíte si telefonní číslo, na které budeme autorizační kódy zasílat. Při aktivaci služby si zároveň můžete zvolit, jak dlouhý má být autorizační kód, kolik pokusů pro zadání kódu vám Internetbanking povolí a také jak rychle od zaslání musí být kód zadán ve formuláři pokynu. Další informace o autorizaci pokynů naleznete v odpovědích na nejčastější otázky.


Převody bez autorizace pokynůPřevody bez autorizace

Pokud vás autorizování pokynů zdržuje, máme pro vás řešení. U tří typů plateb můžete autorizace deaktivovat. 

1) platby mezi vlastními účty

U plateb mezi vlastními účty stačí, když vyberete účet, ze kterého chcete platbu odeslat a následně účet, na který ji chcete připsat. Vyplníte částku, zvolíte měnu platby a stisknutím tlačítka "Odeslat" peníze přepošlete. V tomto případě je platba na druhém účtu připsána ihned.

2) platby na vybrané účty

Posíláte často platby na stejné účty? Například někomu z rodiny nebo svým známým? Pokud ano, vytvořte si pro tyto platby šablony, poprvé je autorizujte a další platby už provádějte bez ověření.

3) platby menších částek

Zvykli jste si platit bezkontaktní kartou nižší částky bez nutnosti potvrzovat je PINem? Nastavte si stejný způsob autorizace také v Internetbankingu. Částky do 700 Kč již nebudete muset autorizovat. Tímto způsobem budete moci zadat pět obdobných plateb za sebou, a to v součtu do 2 000 Kč. Pro další platbu bude systém vyžadovat z bezpečnostních důvodů jednorázové ověření.

Podrobnější informace najdete ve FAQ.

Jak platby bez nutnosti autorizace nastavit?

Pro platby mezi vlastními účty a platby menších částek můžete způsob autorizace změnit v Internetbankingu v sekci Nastavení, kde naleznete záložku Zabezpečení.

Platby na vámi vybrané účty nastavíte jednoduše pomocí šablon. Stačí, když si pro ně vytvoříte šablonu, poprvé ji autorizujete a další platby dle této šablony už provádíte bez ověření. V sekci Šablony si můžete jako tzv. "podepsané" nastavit i ty šablony, které jste vytvořili dříve.

Jak nastavit platby bez autorizace - video


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,5726225,93638
USD22,5881923,84181
GBP29,1612930,77971
CHF25,3996726,80933
PLN5,738946,05746

Kompletní informace zde