Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Bankovní služby > Platební karty > MasterCard Gold Contactless

MasterCard Gold Contactless

Prestižní bezkontaktní embosovaná platební karta s mezinárodní platností

 • možnost výběrů hotovosti z bankomatů
 • k platbě za zboží či služby ve všech obchodech označených logem MasterCard
 • k platbě za zboží a služby na internetu

MasterCard Contactless je technologie umožňující platit kartou rychle a pohodlně malé částky (do 500 Kč) bez nutnosti vkládat kartu do terminálu, zadávat PIN či podepisovat účet. V ostatních případech (při placení vyšších částek) je vyžadováno zadání PINu, případně je požadováno použití karty tradičním, kontaktním způsobem (vložením do čtečky čipů na terminálu obchodníka).

K platební kartě MasterCard Gold Contactless je automaticky sjednáno pojištění právní ochrany řidiče ve variantě B prostřednictvím D.A.S. Rechtsschutz AG, pobočky pro ČR, a zároveň cestovní pojištění ve variantě Gold, v rámci kterého jsou poskytovány asistenční služby v případě zdravotních a jiných komplikací.

Majitelé karty MasterCard Gold, kteří jsou členy ELITE programu, mají v rámci exkluzivního Nonstop Alarm centra k dispozici i Medical asistenci zdravotního konzultanta na telefonu.

Žádosti o vydání zlaté platební karty jsou posuzovány individuálně, zpravidla na základě historie klienta u Fio banky.

Výhody MasterCard Gold ContactlessMC Gold PayPass

Získejte až 5 výběrů měsíčně zdarma z cizích bankomatů v ČR!

 • S každou nově vydanou platební kartou získáte automaticky jednorázový bonus v podobě 2 bezplatných výběrů z cizích bankomatů v České republice.
 • Pokud navíc platební kartu aktivně využíváte a platíte s ní v obchodech či na internetu, získáte za každé 4.000 Kč (160 EUR) celkem zaplacené kartou a zaúčtované v jednom kalendářním měsíci 1 výběr z cizího bankomatu v ČR zdarma využitelný od následujícího měsíce. Celkem tak můžete v každém měsíci využít až 5 výběrů z cizích bankomatů zdarma.

Příklad:
V červnu jste zaplatili kartou v různých obchodech dohromady za 17.000 Kč, získali jste tak nárok na 4 bezplatné výběry z cizích bankomatů. Pokud jste však doposud nevyužili 2 bezplatné bonusové výběry, které jste získali při vydání nové karty, budou vám na konci měsíce připsány nikoliv 4, ale 3 bezplatné výběry z cizích bankomatů tak, aby celkový počet nepřekročil 5.

Jak probíhá bezkontaktní platba

 • Nejprve je potřeba zjistit, zda je obchodník vybaven zařízením umožňujícím bezkontaktní platby PayPass/Contactless. Bezkontaktní platby lze uskutečnit na všech tuzemských i zahraničních obchodních místech, které jsou označeny jedním ze symbolů pro bezkontaktní karty:
  paypass
 • Kartu s technologií PayPass/Contactless přibližte ke snímači v místě označeném symbolem bezkontaktní platby.
 • Po zaznění zvukového signálu je karta přečtena, a v několika vteřinách snímač oznámí, že platba byla schválena.
 • Obchodník Vám následně vydá účtenku.

Podmínky a postup získání platební karty

Kartu lze zřídit k běžnému nebo spořicímu účtu v měně CZK a EUR. Můžete mít více platebních karet, a to i pro více držitelů, kteří nemusejí mít vlastní účet u Fio banky. Po dobu platnosti platební karty nesmí být účet, ke kterému je karta vydána, zrušen. O platební kartu je možné požádat osobně na kterékoliv pobočce Fio banky.

Chcete získat platební kartu MasterCard Gold Contactless?

Založte si účet u Fio banky - více informací.

ODKAZY:


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Fio banka na Twitteru Fio banka na Facebooku Fio banka na Google+ Fio banka na Youtube

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,1628026,45321
USD22,2924023,43561
GBP27,9727529,40726
CHF22,3509023,49711
PLN5,861216,16179

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X