Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Fio osobní účet

Za běžné bankovní služby u nás neplatíte. Fio osobní účet je bez poplatků a navíc nemusíte splnit žádné podmínky, například zasílat pravidelnou částku na účet, zaplatit několikrát měsíčně kartou nebo si sjednat jiný doplňkový produkt.

Vyzkoušejte náš Smartbanking!
Účet máte vždy pod kontrolou, platby zadáte rychle odkudkoliv.

Fio osobní účet lze zdarma otevřít v korunách a dalších 13 cizích měnách: AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK, USD

Svoje finance si můžete rozdělit na vícero účtů dle různých účelů - pro vlastní nebo rodinné finance, na dovolenou nebo mít další účet pro sportovní tým či bytové družstvo.

Upozorňujeme, že vzhledem k aktuální situaci a mezinárodním sankcím neprovádíme příchozí ani odchozí platby v měně RUB, a to ani platby, kdy dochází ke konverzi z/do měny RUB. Povoleny jsou pouze platby v měně RUB v rámci Fio banky, při kterých ke konverzi nedochází.


Jak si založit Fio osobní účet?

Účet si můžete založit jednoduše z mobilu, online na webu a samozřejmě také na pobočce Fio banky, kde podepíšete příslušné dokumenty. K podpisu smlouvy je třeba doklad totožnosti (OP nebo pas).

Novinka: Pokud si přejete expresní založení online, můžete použít svou bankovní identitu (Bank iD). Vše proběhne rychle a pohodlně bez nutnosti přepisování údajů či focení dokladů. 

Pro vaše pohodlí a bezpečí jsme pro vás připravili Příručku bezpečného otevření účtu online.

Založit účet z mobiluZaložit účet online na webu


Výhody k účtu ZDARMA!


 Výhodné Europlatby i další cizoměnové platby


Vyberte si číslo účtu na přání

Číslo účtu si můžete vybrat u všech nových osobních i podnikatelských účtů, které jsou zakládány na pobočce a u kterých dosud neproběhla žádná operace.

Číslo musí splňovat následující podmínky:

  • Nesmí být obsazené jiným klientem
  • Musí obsahovat 8 až 10 číslic
  • Desetimístné číslo účtu nesmí začínat čísly 1 nebo 2, devítimístné nesmí začínat čísly 9 nebo 19
  • Musí vyhovovat podmínkám České národní banky a splňovat formát Modulo 11 - na webu ČNB si můžete ověřit, jestli vaše vybrané číslo tento formát splňuje

Získejte k účtu finanční rezervu

Potřebujete jít do mínusu? Sjednejte si kontokorent a získejte tak finanční rezervu ke svému účtu, kterou můžete čerpat kdykoliv a opakovaně. Půjčené peníze můžete použít na cokoli. Vybrat si můžete ze 3 tarifů, jejichž parametry naleznete zde.


 

Změnit banku je snadné!

Nejste spokojeni se službami své staré banky? Účtuje vám vaše banka nesmyslné poplatky? Přejděte k nám.

Chci si přesunout účty k Fio bance

Díky Standardu Mobility vám zdarma převedeme všechny vaše trvalé příkazy a inkasa z původního osobního účtu k nám a založíme vám nový osobní účet bez poplatků.


Tip

Založte si zdarma spořicí účet Fio konto s vyšším úročením. Ve svém bankovnictví pak můžete převádět své finance mezi svými účty neomezeně, online a zdarma!


Další odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7253826,09762
USD22,7847424,04926
GBP29,4264331,05957
CHF25,5519526,97005
PLN5,776116,09669

Kompletní informace zde