Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Co umí Fio Smartbanking


S mobilní aplikací můžete provádět téměř všechny operace jako v klasickém Internetbankingu. A i něco navíc, jako je třeba skenování QR kódů, čísla účtu nebo složenek. Smartbanking navíc neustále aktualizujeme a přidáváme nové funkce. Podívejte se na shrnutí toho nejdůležitějšího, co nabízí.

 

ČTYŘI MÓDY APLIKACE

Aplikaci můžete používat naplno se všemi vychytávkami, nebo si pro začátek při aktivaci zvolit pasivní (náhledový) režim, ve kterém vidíte zůstatky, pohyby na účtech a další přehledy. Čistě k rychlému potvrzování transakcí slouží autorizační mód. K dispozici je i kombinace pasivního a autorizačního režimu.

DOKONALÝ PŘEHLED

Máte možnost přizpůsobit si úvodní obrazovku tak, abyste viděli nejpoužívanější přehledy a funkce na první pohled. Jednoduše a pohodlně si na ni můžete přidávat vaše účty, platební karty nebo tlačítka pro rychlé zadání plateb (Nástěnka, pod ikonou posuvníku vpravo nahoře vedle lupy). Nebo třeba zkratku ke kurzovnímu lístku, šablonám či kontaktům.

Účty lze pro lepší orientaci i pojmenovat, seřadit nebo barevně odlišit (v sekci Účty, opět pod ikonou posuvníku). Ke komfortu přispějí i notifikace o pohybech na účtu zasílané přímo na obrazovku telefonu (viz dále).

 

RYCHLÉ PLACENÍ

V sekci Účty > Nová platba můžete platit vyfocením QR kódu nebo složenky. Nebo jednoduše na telefonní číslo (platba na kontakt). Využít můžete i funkce načtení čísla účtu/IBAN nebo obrázku z galerie přímo na platebním formuláři. Oblíbená je služba Zaplať mi s vygenerováním QR kódu s platebními údaji.
Pod Účty také najdete přehled zadaných trvalých příkazů a inkas, které zde můžete upravovat a rušit. V mobilu lze v neposlední řadě snadno a bezpečně potvrzovat platby kartou on-line a příkazy zadané v Internetbankingu.

OVLÁDÁNÍ KARET

Aplikace vám umožní sledovat stav čerpání limitů karet a tyto limity kdykoli měnit. Nebo si během chvíle sjednat ke kartě pojištění (sekce Karty > Nastavení). Kartu si můžete dočasně i trvale zablokovat nebo blokovat vybrané typy transakcí, např. ty s nevýhodným kurzem (DCC) či dodatečným poplatkem za výběr ze strany provozovatele bankomatu (Karty > Zabezpečení).

Pokud chcete platit mobilem, kartu si jednoduše přidáte do Google Pay nebo Apple Pay. A pak už jen platíte pouhým přiložením telefonu.

 

INVESTICE

V sekci Investice najdete nabídku Fio podílových fondů, můžete tak investovat na pár kliků. Vývoj svých investic můžete sledovat v přehledném grafu zobrazujícím i vaše nákupy nebo prodeje. Také si v sekci Moje Fio můžete založit účet pro obchodování s akciemi.

NOVÉ PRODUKTY A DALŠÍ

Máte možnost snadno komunikovat s bankou (Fio servis - symbol obálky/ počtu zpráv nahoře na Nástěnce), sjednat si nový účet, ale i spoření, půjčku nebo kartu (sekce Moje Fio > +Nový produkt).

Zvolíte si zabezpečení aplikace PIN kódem, otiskem prstu či pohledem na displej. Prohlédnete si kurzovní lístek nebo elektronicky uzavřené smlouvy. Nastavíte si zasílání notifikací o pohybech na účtu přímo na telefon (Moje Fio > Oznámení). Aplikace umí i tmavý režim (Moje Fio > Nastavení > Vzhled aplikace). Nasměruje vás k nejbližší pobočce či bankomatu (Moje Fio > Bankomaty a pobočky). A mnohem více.

 

TIP: Aktuální novinky


  • Platby na kontakt: Posíláte peníze s pouhou znalostí telefonního čísla. Jak na to?
  • Rychlejší QR platby: Nově lze načíst QR platbu přímo přes systémovou nabídku sdílení (např. ve Fotkách).
  • Osobní údaje: V sekci Moje Fio nyní můžete měnit své osobní údaje stejně jako v Internetbankingu.
  • Detail push notifikace: Vylepšené push notifikace - rozkliknutím se nyní dostanete rovnou na detail platby nebo zprávy.
  • Autorizovaný hovor: Můžete nám zavolat přes aplikaci (Moje Fio > Kontakty) a my Vás budeme moci informovat o Vašem účtu nebo platbách.

 


FIO SMARTBANKING STAHUJTE ZDE:
e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,7105525,02645
USD21,9946623,21534
GBP27,6200629,15294
CHF25,0649626,45604
PLN5,474775,77863

Kompletní informace zde