Dr. Max očekává růst online tržeb v ČR o pětinu, v létě spustí marketplace
Dominantní hráč v českém lékárenství Dr. Max by měl dle CEO pro Česko Jana Žáka letos vzrůst na on-line tržbách o 20 % a plánuje vytvořit svůj vlastní Marketplace. Konkurent Pilulka naopak dle výhledu meziročně téměř 11 % z tržeb odepíše.
Generální ředitel Dr. Max pro Česko Jan Žák poskytl rozhovor pro E15, kde zmiňuje důležitost sítě kamenných lékáren navzdory tomu, že na on-line tržbách vyrostou nejvíc ze všech kanálů – letos přibližně o pětinu.
Kombinace on-linu s off-linem dle něho poskytuje zdravou diverzifikaci a snížení rizika. Jako příklad uvádí významný podíl tržeb „click and collect“, které představují e-shopové nákupy s vyzvednutím v kamenné lékárně.
E-commerce však společnost bude dále rozvíjet. Dr. Max má dle Žáka plán spustit vlastní Marketplace v létě příštího roku a momentálně ho už připravuje. Objevit by se na něm měla i elekronika spojená se zdravím nebo kosmetické produkty.
Lékárenská e-commerce společnost Pilulka, která v tomto segmentu představuje konkurenta, naopak počet kamenných lékáren snižovala.
Pilulka k říjnovému Start Day zveřejnila tiskovou zprávu, ve které uvádí, že celkové konsolidované tržby za všechny kanály za rok 2023 by měly dosáhnout 2,2 mld. korun. To by mělo znamenat pokles o 10,7 %.
K situaci v maloobchodu, kdy online prodeje ve 3Q podle Heureky klesly o 11 %, Petr Kasa během prezentace uvedl, že Pilulka na tom byla "trochu lépe" než trh.
Akcie Pilulka
Akcie společnosti Pilulka Lékárny (BAAPILLE) se obchodují na pražské burze na 273 Kč, na RM-SYSTÉMu pak na 283 Kč.
Zdroj: E15
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pilulka schválila změny v představenstvu a dozorčí radě
- Akcionáři Pilulky budou hlasovat o změnách v představenstvu a dozorčí radě
- E-commerce společnost Pilulka zveřejnila výsledky za 3Q
- Podzimní Start Day pražské burzy se bude konat 4. – 5. listopadu 2025
- Pilulka zveřejnila výsledky za 1H a 7M roku 2025
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci mírným poklesem o -0,01%.
- Frankfurtská burza uzavřela středeční obchodování poklesem
- Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
- T-Mobile US zveřejnil výsledky za 4Q, intenzivní konkurenční válka pokračuje
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 6. únoru vzrostly o 8530 tis. barelů
- Pražská burza klesala, v čele CSG -5,86 %
- Kraft Heinz pozastavuje rozdělení společnosti, výhled byl reportován pod odhady trhu
- Wall Street otevírá středeční obchodování růstem
- Erste Group Bank: Citi nastavila cílovou cenu na 130 EUR s doporučením „buy“
- Poskytovatel e-commerce řešení Shopify zaznamenal ve 4Q meziroční růst výnosů o 31 %




