Tržby Pilulky meziročně poklesly a dosáhly 1,1 mld. Kč (doplněno)
Česká lékárenská a e-commerce společnost Pilulka Lékárny dosáhla za 1H 2023 tržeb ve výši 1,1 mld. Kč, což meziročně představovalo pokles o 14 %. V letošním roce by celkové tržby podle odhadů společnosti měly dosáhnout 2,2 mld. Kč.
Aktualizováno 10.10. ve 12:55.
Společnost Pilulka včera večer zveřejnila svou prezentaci k dnešnímu Start Day a tiskovou zprávu k výsledkům za 1H 2023.
Výsledky za 1H
Za první pololetí dosáhly tržby 1,1 mld. korun, což naznačuje, že meziročně klesly o 14 % oproti prvnímu pololetí před rokem. Při oznámení restrukturalizace na konci června tohoto roku člen představenstva Martin Kasa očekával růst tržeb o 6 %.
Petr Kasa posléze tuto formulaci z tiskové zprávy k restrukturalizaci uvedl na pravou míru a objasnil, že 6% růstem byl myšlen růst bez zahrnutí poklesu způsobeného omezením benefitních programů, které měly dopad přibližně 300 mil. Kč.
Celkový zisk EBITDA za celou skupinu byl ve 1H 2023 záporný a dosáhl -34,6 mil. Kč.
Hospodářské výsledky Pilulka Lékárny za 1H 2023 (Zdroj: Pilulka)
Výhled společnosti
Společnost v tiskové zprávě uvedla, že celkové konsolidované tržby za rok 2023 by měly dosáhnout 2,2 mld. korun.
Podle Kasy je cílem být v roce 2024 cash flow pozitivní a soustředit se na ziskovost.
“V roce 2024 se Pilulka plánuje soustředit především na provozní efektivitu a profitabilitu, která by měla být podpořena postupným oživením maloobchodu, očekávaným snížením inflace a růstem reálných mezd,” uvedl Petr Kasa plánům na příští rok.
On-line prodeje v ČR
K situaci v maloobchodu, kdy online prodeje ve 3Q podle Heureky klesly o 11 %, Kasa během prezentace uvedl, že Pilulka na tom byla "trochu lépe" než trh. Na dotaz ohledně vývoje hrubého provozního zisku EBITDA v ČR Kasa řekl, že druhá polovina roku 2023 je plánovaná s kladnou EBITDou.
Akcie společnosti Pilulka Lékárny (BAAPILLE) včera na pražské burze uzavřely na 390 Kč, na RM-SYSTÉMu pak na 397 Kč.
Zdroj: Pilulka
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pilulka zveřejnila výsledky za 1H a 7M roku 2025
- Pilulka převedla společnosti Dr. Max jedenáct lékáren a snížila zadlužení o 40 mil. Kč
- Pilulka prodala většinu kamenných lékáren společnosti Dr. Max
- Pilulka v rámci START Day zveřejnila výsledky za 1Q
- Manažerské obchody: V dubnu se obchodovalo v Coltu
Nejnovější:
- Pozitivní závěr v zámoří
- Křehký růst na Wall Street
- DAX zakončil seanci poklesem, Continental pozitivně překvapil předběžnými výsledky za 3Q
- Společnost Schlumberger reportovala výsledky za 3Q, analytici nahlíží na report smíšeně
- Praha s výraznější ztrátou
- Wall Street otevírá páteční obchodování mírně v plusu
- Americké futures kontrakty ve smíšených hodnotách
- American Express zveřejnil výsledky za 3Q a zúžil roční výhled
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,8
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-0,89 %), zlato (+0,74 %), kukuřice (+0,59 %)