Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Adidas prodává Reebok, společnost Authentic Brands Group zaplatí 2,1 miliardy euro

Adidas prodává Reebok, společnost Authentic Brands Group zaplatí 2,1 miliardy euro

13.8.2021 11:41, ADS

Německý oděvní gigant Adidas včera oznámil, že dosáhl dohody s americkou společností Authentic Brands o prodeji značky Reebok. Částka za celou transakci by měla dosáhnout až 2,1 miliardy euro (cca 53,3 miliard korun). Analytici očekávají, že získané prostředky by společnost mohla využít ke zpětnému odkupu akcií.

Newyorská společnost Authentic Brands Group do svého portfolia přidává zvučné jméno. Aktuálně pod společnost spadají značky jako Forever 21, výrobce tenisového vybavení Prince či Volcom, zaměřený na boardové sporty.

Dokončení transakce je očekáváno v prvním čtvrtletí příštího roku. Většina ceny bude zaplacena ve formě hotovosti.

Generální ředitel společnosti Authentic Brands Jamie Salter v prohlášení uvedl, že dohoda je „důležitým milníkem“ v růstu společnosti. „Zavázali jsme se zachovat integritu, inovace a hodnoty Reeboku – včetně přítomnosti jeho kamenných obchodů.“

Pohledy analytiků na transakci

Hamburská banka Berenberg uvádí, že cena 2,1 mld. EUR je pravděpodobně o něco lepší než očekávali investoři, přičemž většina výnosů by mohla být investorům vrácena v příštím roce prostřednictvím zpětného odkupu akcií. Berenberg označil cenu za férovou s odkazem na to, že od vyhlášení záměru zbavit se značky Reebok v říjnu minulého roku valuace firem v odvětví narostla.

Pozitivně vidí divestici také analytik Cedric Rossi z investiční banky Bryan, Garnier. Adidas by dle něj mohl navýšit plánovanou distribuci kapitálu investorům ve výši 1,1 miliardy euro.

Spojení Adidas a Reebok od 2006

Adidas akvíroval Reebok v roce 2006 za částku 3,8 miliardy dolarů. Když se v roce 2016 ujal kormidla v Adidasu současný generální ředitel Kasper Rorsted, uvedl jako prioritu napravit dlouhodobě uvadající Reebok. Zasloužil se o uzavření neprosperujících obchodů a zařídil expiraci některých licenčních dohod. Tržby sice poklesly, nicméně náklady ještě více. Poté, co se Reebok do ziskovosti vrátil v roce 2019, oznámil Rorsted že růst tržeb chtěl generovat prostřednictvím nových sérií bot CrossFit Nano a the FloatRide Run.

 

Akcie Adidasu dnes na německé burze rostou o 2 %.

 

Zdroj: Bloomberg


Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,9691226,35488
USD21,4371322,62687
GBP29,5480631,18794
CHF23,4181624,71784
PLN5,421215,72209

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X