Pilulka.cz odkoupila podíl partnera v rumunské dceřiné společnosti
Česká e-commerce skupina Pilulka Lékárny dnes po uzavření trhu oznámila odkoupení 30% minoritního podílu partnera ve své rumunské dceřiné společnosti za již dříve indikovaných přibližně 10 mil. Kč.
„Jednání nebyla jednoduchá, přesto jsme došli pro obě strany k výhodnému kompromisu. Zatímco naše role postupně rostla, role partnera postupně oslabovala a chtěli jsme převzít plnou odpovědnost za rumunskou dceru,“ vysvětluje Martin Kasa, člen představenstva.
„S tamní pobočkou máme velké plány a v příštím roce plánujeme v Rumunsku poprvé překonání 100 milionů korun v tržbách,“ říká Martin Kasa.
Pilulka.cz odkoupení podílu partnera v rumunské dceřiné společnosti v přepočtu nepřesahující částku 10 mil. Kč indikovala v prospektu při vstupu na burzu, viz naše představení společnosti.
Společnost na rumunský trh vstoupila v roce 2018 ve spolupráci s lokálním partnerem. Od 1.1. 2021 se stane 100% vlastníkem dceřiné společnosti provozující lékárnu a e-shop Pilulka.ro.
Akcie Pilulky (BAAPILLE) dnes na pražské burze posílily o 1,8 % na 555 Kč, na burze RM-SYSTÉM uzavřely beze změny na 560 Kč.
Zdroj: Pilulka Lékárny
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pilulka v rámci START Day zveřejnila výsledky za 1Q
- Manažerské obchody: V dubnu se obchodovalo v Coltu
- Pilulka zveřejnila výsledky za rok 2024 a představila svůj restrukturalizační plán
- Manažerské obchody: V březnu se obchodovalo v Kofole, Primocu, ČEZu a Coltu
- Pilulka: Čuprova společnost uplatnila opci k nabytí kontrolního podílu
Nejnovější:
- Wall Street rostla
- Uklidnění strachu z konfliktu Izrael/Írán přináší na trhy růst
- Index DAX v závěru dnešního dne obchodování posiluje
- Praha beze změny, M2C úspěšně upsalo akcie na Startu
- Makroekonomický výhled na tento týden: Rozhodnutí Fedu o sazbách (USA), CPI (eurozóna),..
- Americké akcie na začátku obchodní seance posilují
- Společnost M2C úspěšně vstupuje na pražskou burzu, upsala akcie za 224 mil. Kč
- Americké futures kontrakty rostou, Nasdaq 100 futures +0,8 %
- USA: Newyorský výrobní index v červnu na -16,0 b. při očekávání -6,3 b.
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn +3,88 % na 3,72 USD za mbtu