Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Kofola oznámila dokončení akvizice Karlovarské Korunní a Ondrášovky (+komentář analytika)

Kofola oznámila dokončení akvizice Karlovarské Korunní a Ondrášovky (+komentář analytika)

15.4.2020 15:31, BABKOFOL

Kofola ČeskoSlovensko oznámila, že dnes dokončila akvizici 100% podílu ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka.

Ondrášovka

Kofola dokončila akvizici Korunní a Ondrášovky

„Kofola se soustředí na posílení své pozice na domácím trhu nealkoholických nápojů. Akvizice Korunní a Ondrášovky logicky byla dlouhodobě hlavním cílem,“ říká k motivaci pro tuto akvizici Daniel Buryš, generální ředitel Kofoly ČeskoSlovensko, a pokračuje: „Tato akvizice zásadně pomůže v tom, abychom byli na trhu nadále konkurenceschopní. Pro lepší představu nám například toto doplnění portfolia pomůže v našem dalším růstu v segmentu HoReCa, ale značka Šaratica nám otevírá cesty i do lékáren.“

Cena transakce nebyla zveřejněna. Společnosti v roce 2019 vygenerovaly tržby ve výši 850 mil. Kč a EBITDA ve výši cca 110 mil. Kč.

Z dlouhodobého pohledu půjde především o udržení a rozvoj podílu Korunní a Ondrášovky v retailu a dobudování kanálů gastronomie a impulsu pro obě tyto značky. V případě Šaratice pak Kofole ČeskoSlovensko půjde především o rozvinutí distribuční cesty směrem k lékárnám,“ uvádí Kofola ke strategickým plánům s novými značkami.

„Kofola již při oznámení akvizice loni v prosinci (komentovali jsme zde) avizovala dokončení transakce v průběhu prvního pololetí roku 2020. Celá záležitost tak proběhla podle očekávání. Korunní a Ondrášovka se tak stávají součástí konsolidovaného celku a od letošního roku již začnou přispívat do hospodaření společnosti. Za zajímavou informaci z dnešního prohlášení považujeme skutečnost, že Kofola plánuje prodávat akvírované značky i v segmentu HoReCa. Tuto možnost sice management Kofoly naznačil již koncem loňského roku na setkání s investory, dnešní potvrzení těchto plánů v podobě rozšíření produktového portfolia v profitabilním segmentu HoReCa je příznivou zprávou,“ doplnil analytik Fio banky Jan Raška.

Reorganizace managementu

V návaznosti na akvizici a aktuální situaci na trhu provedla Kofola vnitřní reorganizaci. Komentář analytika k uvolnění karanténních opatření a jejich dopadu na Kofolu naleznete zde.

„Vytvořili jsme speciální integrační interní tým pod zkušeným vedením Jiřího Vlasáka, ředitele pro strategii Skupiny Kofola,“ uvedl generální ředitel skupiny Jannis Samaras. Vlasák dříve působil jako ředitel Kofoly v Polsku.

Postu finančního ředitele skupiny se nedávno ujal Martin Pisklák, který dříve působil jako finanční ředitel adriatických trhů. „Martin Pisklák má za sebou úspěšnou integraci společností Radenska a Studenac do struktur Skupiny a zároveň má velké zkušenosti z provozu a operativního řízení firmy,“ říká Samaras.

„Daniel Buryš jako generální ředitel Kofoly pro ČeskoSlovensko se v nejbližších měsících bude plně soustředit na stabilizaci a následný rozvoj businessu v ČeskoSlovensku v době koronavirové pandemie. Jsem plně přesvědčen, že Skupina Kofola je na tuto velkou akvizici i na důsledky preventivních opatření boje proti epidemii COVID-19 dobře připravena,“ dodal Samaras.

Akcie Kofoly (BABKOFOL) dnes ztrácí 1,7 % na 227 Kč, zatímco index PX oslabuje o 2,1 % na 831,35 b.

Zdroj: Kofola ČeskoSlovensko


Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,0537726,44423
USD20,7774421,93056
GBP28,8192830,41872
CHF22,8703624,13964
PLN5,476235,78017

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X