Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > O nás > Média > Aktuality > Zavádíme e-PIN pro platby kartou na internetu

Zavádíme e-PIN pro platby kartou na internetu

22.12.2020 14:52

Od přelomu roku bude třeba dvojího ověření

Při platbě kartou v e-shopu bude v některých případech nově potřeba potvrdit transakci kromě ověření 3D Secure (kódem z SMS) navíc ještě e-PINem.

E-PIN je trojmístné číslo, které naleznete ve svém Internetbankingu nebo Smartbankingu v detailu platební karty. Každá platební karta má svůj vlastní vygenerovaný originální e-PIN, který je neměnný a platí po celou dobu její platnosti. Zobrazujeme Vám ho s předstihem, abyste měli čas se s ním seznámit dřív, než ho budete potřebovat.

Více informací o dvoufaktorovém ověření

Tento další faktor ověření se týká klientů, kteří své platby kartou na internetu autorizují pomocí SMS kódu. Těm nyní přibyde při platbách na internetu právě druhý krok ověření - zadání e-PINu.

Ti, kteří platby kartou na internetu ověřují v mobilní aplikaci, již podmínky silného ověření splňují. I když budou obě varianty ověřování nyní zabezpečené dvěma úrovněmi, doporučujeme přejít na potvrzování plateb v mobilní aplikaci, je to určitě jednodušší a rychlejší způsob.

Pro bezpečné placení na internetu ještě znovu připomeneme dodržování základních bezpečnostních pravidel a doporučení. Buďte obezřetní, kde citlivé údaje o své platební kartě zadáváte a e-shop si raději předem prověřte. Nikdy nezadávejte své platební údaje na základě podezřelých e-mailů nebo SMS. Snižte si limity platební karty pro internet na nulu a zvyšte je pouze v okamžiku platby.


Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,8197726,19723
USD20,9107422,07126
GBP29,1252930,74171
CHF23,0547424,33426
PLN5,440725,74268

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X