Asijsko-pacifické indexy se obchodují smíšeně, hlavní slovo dnes mají centrální banky
V průběhu středeční seance se přední asijsko-pacifické indexy obchodují smíšeně. Pozornost se dnes ubírala k Japonsku, kde centrální bankéři rozhodli o ponechání cílové úrokové sazby na 0,5 %, a to dle očekávání trhu. Japonský index Nikkei dnes již uzavřel poklesem o 0,25 %. Z jednotlivých akcií se dařilo společnosti Samsung (+1,56 %) a Toyota (+1,87 %). Jihokorejskému trhu se dnes dařilo, index Kospi dnes posílil o 0,62 %. Dle agentury Bloomberg investoři očekávali vynesení rozsudku v případu vyhlášení stanného práva ze strany bývalého prezidenta.
Z makroekonomických událostí byly reportovány jádrové objednávky strojů v Japonsku, jež v lednu meziročně vzrostly o 4,4 %. Predikoval se růst o 6,6 %. V zemi vycházejícího slunce byla taktéž reportována obchodní bilance za únor, která dosáhla přebytku 584,5 mld. JPY, očekával se přebytek ve výši 688,3 mld. JPY.
Dnes se pozornost trhu bude ubírat k zasedání Fedu, jež rozhodne o vývoji úrokových sazeb v USA. Predikuje se ponechání sazeb na stávající úrovni.
Japonský Nikkei 225 -0,25 % na 37751,88 b.
Hongkongský Hang Seng +0,04 % na 24751,61 b.
Čínský Shanghai Composite -0,1 % na 3426,4291 b.
Jihokorejský Kospi +0,62 % na 2628,62 b.
Australský S&P/ASX 200 -0,41 % na 7828,3 b.
Zdroj: Bloomberg
Jakub Němec
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Amerika uzavírá růstem
- ČEZ - konferenční hovor: větší využití uhelných aktiv, spokojenost s distribucí či debata o tradingu
- Americké indexy rostou
- Německé akcie ve čtvrtek vzrostly, index DAX přidal 1,32 %
- USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 8. květnu vzrostly o 85 mld. kubických stop
- Pražská burza přerušila ztrátovou sérii
- USA: Podnikové zásoby v březnu vzrostly o 0,9 % v souladu s očekáváním
- Americké indexy rostou taženy technologickým sektorem
- Americké futures kontrakty převážně rostou
- USA: Maloobchodní tržby v dubnu vzrostly o 0,5 % v souladu s očekáváním




