Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Introduction > News > Stock Market Reports > Alphabet potvrdil převzetí Wiz za 32 mld. USD

Alphabet potvrdil převzetí Wiz za 32 mld. USD

18.3.2025 15:03, GOOGL, BAAGOOGL

Americký konglomerát Alphabet potvrdil akvizici startupu Wiz. Zaplatí za něj 32 mld. USD.

Americká společnost Alphabet oznámila nákup izraelského kyberbezpečnostního startupu Wiz. Na akvizici bude společností Alphabet vynaloženo 32 mld. USD ve formě hotovosti. Společnost se připojí do segmentu Google Cloud.

Komentář CEO Google Cloud

„Google Cloud a Wiz sdílí společnou vizi zpřístupnit a zjednodušit kybernetickou bezpečnost pro všechny organizace bez ohledu na velikost a segment ekonomiky. Zároveň umožní více společnostem předcházet kybernetickým útokům, a to i ve velmi komplexních prostředích podnikového softwaru, což pomůže společnostem minimalizovat náklady, poruchy a potíže způsobené kybernetickými bezpečnostními incidenty,“ uvedl Thomas Kurian, CEO Google Cloud.

Komentář analytika

Analytik ze společnosti Wedbush komentoval akvzici následovně: „Společnost obrovsky vsadila na kyberbezpečnost, aby doplnila svou nabídku cloudových služeb, což dává Alphabetu konkurenční výhodu v rámci různých cloudových implementací a zároveň mu umožňuje dále monetizovat trh s kybernetickou bezpečností.“  

Představení společnosti

Zajímá vás společnost Alphabet? Přečtěte si první a druhý díl podrobného představení společnosti.

Vývoj akcie

Akcie společnosti Alphabet (GOOGL) dnes na newyorské burze odepisují 3,32 % na 158,83 USD. Akcie společnosti se rovněž obchodují na RM-SYSTÉMu, a to pod tickerem BAAGOOGL za 3900 Kč.

 

Zdroj: Bloomberg


Jakub Němec
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Related links


e-Broker

Login | Create demo

Internetbanking

Login | Create demo

Smartbanking

Download | Activation

Search in contacts

Map CR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Exchange Rates

BuySell
EUR23,5700425,00296
USD20,0121921,22881
GBP27,1376028,78740
CHF25,2679326,80407
PLN5,534565,87104

Full details here