Hardwario zveřejnilo auditované výsledky za rok 2023
Česká vývojářská společnost Hardwario reportovala dne 28. května auditované výsledky za rok 2023.
Výsledky
Tržby z prodeje výrobků a služeb meziročně vzrostly z 25,76 mil. Kč na 29,05 mil. Kč. Tržby z prodeje zboží v minulém roce dosáhly 5,0 mil. Kč, roce 2023 žádné tržby z prodeje zboží společnost neregistruje.
Společnost reportovala čistou ztrátu ve výši 6,35 mil. Kč, v roce 2022 činil čistý zisk 1,57 mil. Kč.
Při IPO společnost projektovala tržby na tento rok ve výši 56,2 mil. Kč a čistý zisk 2,3 mil. Kč, krátce poté ovšem došlo změně ve vedení a akcionářské struktuře. Novým výkonným ředitelem se stal Pavel Hübner, který odkoupil podíly spoluzakladatelů za 6,7 Kč na akcii.
Hardwario dne 23. května informovala o dokončení spolupráce se společností Jablotron, která dodává zabezpečovací a automatizační systémy. Projekt dle společnosti zahrnoval vývoj a integraci pokročilých technologických řešení a byl realizován v souladu s plánem a ve stanoveném časovém rámci. Zazkázka společnosti přinesla tržby přibližně 15 mil. Kč. Ve výroční zprávě Hardwario uvádí, že byl projekt předán internímu týmu Jablotronu.
Akcie Hardwario
Akcie společnost Hardwario (BAAHARDW) dnes na trhu START pražské burzy odepisují 3,28 % na 11,8 Kč.
Zdroj: Hardwario
Jakub Němec, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Interní prodej akcií ve SpaceX může výrazně zvýšit účetní čistý zisk společnosti Alphabet
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,99 %), měď (+1,33 %), zlato (+1,21 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,29
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání ČNB a ECB, report z trhu práce, CPI (USA),..
- Komerční banka: J&T Banka zvyšuje cílovou cenu na 1 129 Kč při stálém doporučení „hold“
- Eurozóna: Průmyslová výroba v říjnu meziročně vzrostla o 2,0 % při očekávání růstu o 1,9 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+3,07 %), zlato (+1,2 %), měď (+1,19 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,68
- CTP: Degroof Petercam zvyšuje cílovou cenu z 20 na 23 EUR při novém doporučení „buy“
- ČR: Běžný účet platební bilance v říjnu v přebytku 16,83 mld. Kč při očekávání 16,03 mld. Kč




