ČEZ: Dle spekulace deníku E15 stát plánuje vytvořit novou společnost, do které převede jaderné bloky
Vláda údajně zvažuje o vyčlenění stávajících jaderných bloků ČEZu do firmy plně ovládané státem, uvádí deník E15 s odvoláním na nejmenované zdroje.
Dle několika nejmenovaných zdrojů deníku E15 se vláda přiklání k tomu, že nové jaderné bloky bude stavět plně státní firma. Do ní by navíc ČEZ převedl své současné jaderné elektrárny. Autorka článku potenciální společnost pojmenovala „ČEZ atom“.
Tendru na nové jaderné bloky a souvisejícímu tématu restrukturalizace ČEZu se náš analytik naposledy věnoval ve zprávě z konce ledna.
Akcie ČEZ (BAACEZ) na pražské burze připisují 2,06 % na 843,50 Kč. Na RM-SYSTÉMu rostou o 2,18 % na 845,50 Kč.
Zdroj: E15
Aleš Mendl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- ČEZ: Stát koupí 80% podíl v EDU II (+komentář analytika)
- ÚOHS zamítl rozklad EDF, ČEZ může podepsat smlouvu s KHNP na výstavbu jaderných bloků v Dukovanech
- ČEZ je údajně blízko prodeji většinového podílu EDU II státu
- ČEZ: Trigon Dom Maklerski zvýšil cílovou cenu z 922,60 na 1072,6 Kč a ponechal doporučení na „sell“
- ČEZ dokončil prodej podílu ve společnosti Veolia Energie ČR
Nejnovější:
- Kosmetické změny indexů a smíšený závěr
- Americké indexy klesají
- ČEZ: Stát koupí 80% podíl v EDU II (+komentář analytika)
- Frankfurtská burza uzavírá obchodní seanci s růstem
- Pražská burza ve středu odepisovala
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA se k 25. dubnu snížily o 2 696 tis. barelů
- USA: Pokračující prodeje domů v březnu meziměsíčně vzrostly o 6,1 % při očekávání 1 % růstu
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v březnu meziročně vzrostl o 2,3 % s očekáváním 2,2 %
- Americké indexy v červeném, před trhem byl reportován pokles HDP a výsledky oznámil Caterpillar
- USA: Osobní příjem v březnu vzrostl o 0,5 % při očekávání růstu o 0,4 %