Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Mmcité oznámilo akvizici výrobce sedadel a tribun pro stadiony Kovostal

Mmcité oznámilo akvizici výrobce sedadel a tribun pro stadiony Kovostal

14.12.2023 08:44, BABMMCIU

Český výrobce městského mobiliáře Mmcité oznámil akvizici společnosti Kovostal, která vyrábí sedadla a tribuny. Získává tak vlastní výrobní areál, což byl cíl nedávného IPO.

Výrobní areál Kovostal v Jarošově u Uherského Hradiště, zdroj: Mmcité

Výrobní areál Kovostal v Jarošově u Uherského Hradiště, zdroj: Mmcité


„Jsme rádi, že se nám podařilo naplnit naše akviziční cíle v takto rekordním čase, a že do skupiny zařazujeme nejen nám skvěle vyhovující výrobní závod, ale i celý výrobní program Kovostalu. Sedadla a tribuny jsou pro nás komplementární produkt, který hodláme dál rozvíjet a navázat tak na bohatou historii výroby v Jarošově,“ uvedl David Karásek, předseda představenstva Mmcité.

Podrobnosti společnost hodlá oznámit na nejbližším START day.

Záměr realizovat akvizici výrobního závodu a získat tak vlastní výrobní prostory byl cílem červencového primárního úpisu akcií (IPO), při kterém společnost od investorů získala 160 mil. Kč. Podrobnosti v našem představení.

„Kovostal, s.r.o. se zabývá výrobou sedadel a tribun pro stadiony, sportovní a multifunkční haly, divadla či kina. Společnost byla založena v roce 1991 a její výrobky najdeme téměř po celém světě, přičemž hlavními exportními destinacemi jsou Německo, Rakousko, Švédsko, Norsko, Francie, Maďarsko a Slovensko. Mezi nejznámější reference patří instalace sedadel a tribun v O2 areně v Praze, na fotbalových stadionech AC Sparta Praha, Red Bull Arena Salzburg, Allianz Arena Mnichov, ale také třeba na olympijském stadionu v Berlíně a na mnoha dalších sportovních ‚svatostáncích‘,“ uvádí Mmcité v prohlášení.

Společnost Mmcité na konci října oznámila výsledky za 9M a aktualizovala celoroční výhled, kdy očekává přesun části zakázek do 1Q, ovšem vyšší provozní ziskovost.

Akcie Mmcité (BABMMCIU) včera uzavřely na 210 Kč na pražské burze a na 208 na RM-SYSTÉMu.

Zdroj: Mmcité


Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,0773725,41363
USD22,5463523,79765
GBP28,5512230,13578
CHF25,3072426,71176
PLN5,500025,80528

Kompletní informace zde