Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Holding CSG uzavřel kontrakt na nákup muniční divize společnosti Vista Outdoor

Holding CSG uzavřel kontrakt na nákup muniční divize společnosti Vista Outdoor

16.10.2023 16:28, VSTO, BDHCZEGR

Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group (CSG) zabývající se obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu uzavřel smlouvu ohledně nákupu muniční divize Sporting Products společnosti Vista Outdoor.

Rozšířit oblast muniční výroby se chystá Czechoslovak Group odkoupením divize Sporting Products společnosti Vista Outdoor. Vista Outdoor patří mezi největší výrobce malorážové munice na světě a je největším dodavatelem munice jak pro civilní trh v USA, tak pro americké policejní a bezpečnostní složky.

Hodnota transakce by měla činit 1,91 mld. USD, předcházet ji ale musí souhlas akcionářů a příslušných regulačních orgánů. Finančním poradcem CSG v rámci transakci je bankovní dům J.P. Morgan.

Informace o záměru oddělení dvou divizí společnosti Vista Outdoor na dvě samostatné společnosti se objevily v květnu loňského roku, přičemž Sporting Products odkoupí CSG a druhá divize Outdoor Products se přejmenovala na Revelyst a po transakci se osamostatní.

„Tato transakce naplňuje naši strategii expandovat v klíčových pilířích podnikání CSG, mezi které patří i muniční výroba. Jsem hrdý na to, že se naší společnosti a českému průmyslu podařilo uskutečnit historicky nejvýznamnější českou investici na americkém trhu, která prohloubí strategické průmyslové vztahy mezi oběma zeměmi,“ uvedl Michal Strnad, generální ředitel CSG.

„Jsme přesvědčeni, že CSG zaručí našim předním značkám munice skvělou budoucnost," řekl Jason Vanderbrink, generální ředitel společnosti Sporting Products.

Dluhopisy CSG

Dluhopisy CSG 8,00/28 Czechoslovak Group emitovala v červenci a jsou obchodovány na pražské burze pod tickerem BDHCZEGR a s identifikačním kódem ISIN CZ0003550808. K příležitosti emise jsme pro vás připravili představení.

V návaznosti na vylepšení systému e-Broker v oblasti obchodování dluhopisů Fio banka aktualizovala návod na zadání pokynu pro obchodování dluhopisů prostřednictvím aplikace e-Broker.

Akcie Vista Outdoor

Akcie společnosti Vista Outdoor oslabují na NYSE o 21,25 % na 25,87 USD.Zdroj: CSG


Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,0496425,38436
USD22,1591023,38890
GBP28,3031129,87389
CHF24,2495925,59541
PLN5,644715,95799

Kompletní informace zde