Start Day: FIXED.zone kvůli zvýšeným nákladům očekává nižší zisk, svůj obor však vnímá jako stabilní
Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone očekává za rok 2023 zisk okolo 13 mil. Kč, tedy o více než 3 mil. méně oproti původnímu odhadu. Společnost nyní věnuje větší prostředky na marketing a růstové projekty.
FIXED.zone dnes odpoledne představila v rámci Start Day svou prezentaci pro investory.
Společnost uvedla, že očekávaný čistý zisk za rok 2023 dosáhne přibližně 13 mil. Kč oproti původnímu odhadu 16,3 mil Kč. Rozdíl zdůvodnila především většími náklady v oblasti marketingové kampaně, podporou růstových projektů a vyplácením obratových bonusů. V rámci prezentace však společnost uvedla, že svůj segment vidí jako stabilní.
Hospodářské výsledky 2023 (Zdroj: FIXED.zone)
Jeden z hlavních růstových projektů, na které se nyní společnost soustředí, jsou tzv. ReStory. Jedná se o recyklovaná TPU pouzdra na telefony vyráběná v České republice.
Společnost se nyní v rámci své marketingové kampaně soustředí na posílené své značky (tzv. brand boosting). Celkové náklady na marketing budou v letošním roce asi 25 mil. Kč.
Schéma marketingové strategie (Zdroj: FIXED.zone)
Akcie společnosti FIXED.zone (BAAFIXZO) dnes na pražské burze oslabují o 5,26 % na 180 Kč, na RM-SYSTÉMu se obchodují beze změny za 182 Kč.
Zdroj: FIXED.zone
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Shrnutí jarního Start Day pražské burzy
- Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone zveřejnil v rámci Start Day výsledky za rok 2025
- Jarní Start Day pražské burzy se bude konat 19. – 20. května 2026
- Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone zveřejnil v rámci Start Day výsledky za 1H
- Podzimní Start Day pražské burzy se bude konat 4. – 5. listopadu 2025
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty odepisují
- Firemní výsledky pro tento týden: JPMorgan, Bank of America, Goldman Sachs, ASML, Netflix, TSMC,..
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,25
- Vývoj cen komodit: Ropa (+3,43 %), zemní plyn (-1,84 %), stříbro (-1,76 %)
- ČEZ: Erste zvyšuje cílovou cenu z 1104 Kč na 1300 Kč při novém doporučení „hold“
- Vývoj cen komodit: Ropa (+2,74 %), zemní plyn (-1,53 %) a stříbro (-1,4 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,2
- Frankfurtská burza zahajuje týden bez výrazného pohybu
- Trhy v Asii v pondělí odepisovaly, negativně na sentiment působí konflikt na Blízkém východě
- Pražská burza otevírá týden v záporných hodnotách




