Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > AT&T vyčlenila mediální aktiva, jejich spojením s Discovery vznikla Warner. Bros Discovery

AT&T vyčlenila mediální aktiva, jejich spojením s Discovery vznikla Warner. Bros Discovery

11.4.2022 16:35, T, DISCA*, DISCB*, DISCK*, WBD

Společnosti Discovery a AT&T v pátek oznámily, že dokončily transakci spojení aktiv WarnerMedia s Discovery. Vznikne tak nová mediální a zábavní společnost Warner Bros. Discovery, s jejímiž akciemi dnes začalo obchodování na burze Nasdaq.

Discovery a AT&T v pátek oznámily dokončení transakce. Za vyčlenění mediálních aktiv obdržela AT&T od nové společnosti Warner Bros. Discovery 40,4 mld. USD ve formě hotovosti a dluhu. Dále pak akcionáři AT&T za každou akcii inkasovali 0,241917 kusu akcie nově vzniklé společnosti. To celkem představuje 1,7 miliardy akcií do rukou akcionářů AT&T, což znamená, že akcionářům AT&T připadl podíl 71 % ve WBD. Zbylých 29 % akcií Warner Bros. Discovery dostali akcionáři původní Discovery, jejíž tři třídy akcií byly konvertovány na WBD.

Nově vzniklá společnost Warner Bros. Discovery zkombinuje zábavní, sportovní a zpravodajská aktiva WarnerMedia s populárně naučným, mezinárodním, zábavním a sportovním obsahem společnosti Discovery. Bude vytvářet a distribuovat širokou škálu obsahu a značek televizních kanálů, filmů či streamovacích služeb. Mezi ně patří např. Discovery Channel, Warner Bros. Entertainment, CNN, Eurosport, HBO či Animal Planet.

„Dnešní oznámení představuje vzrušující milník nejen pro Warner Bros. Discovery, ale i pro naše akcionáře, distributory, inzerenty, kreativní partnery a především spotřebitele na celém světě,“ uvedl v pátek David Zaslav, CEO Warner Bros. Discovery.

„Díky našim společným aktivům a diverzifikovanému obchodnímu modelu nabízí Warner Bros. Discovery nejrozmanitější a nejúplnější portfolio obsahu napříč filmem, televizí a streamováním. Jsme přesvědčeni, že můžeme spotřebitelům po celém světě přinést větší výběr a zároveň podporovat kreativitu a vytvářet hodnotu pro akcionáře. Nemůžu se dočkat, až se oba týmy spojí a udělají z Warner Bros. Discovery to nejlepší místo pro působivé vyprávění,“ dodal Zaslav.

O transakci jsme podrobně informovali v dvoudílném komentáři. První díl pojednává o především transakci jako takové, druhý díl se zaměřuje primárně na společnosti AT&T a Warner Bros. Discovery po dokončení transakce.

Akcie AT&T (ticker T) se minulý týden obchodovaly včetně mediálních aktiv (ticker T), tak i podmíněně bez těchto aktiv (T WD). Ty pátek uzavřely na 18,38 USD. Oproti této ceně akcie AT&T (T) posilují na 19,28 USD.

Všechny tři třídy akcií společnosti Discovery byly nahrazeny akciemi nově vzniklé společnosti Warner Bros. Discovery (ticker WBD), které dnes rostou o 2,8 % na 25,15 USD.

 

Zdroj: Warner Bros. Discovery


Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6923026,06270
USD23,2186924,50731
GBP28,8747430,47726
CHF25,4814126,89559
PLN5,763906,08380

Kompletní informace zde