Společnost AT&T uvedla informace k plánovanému vyčlenění mediálních aktiv a oznámila dividendu
Telekomunikační společnost AT&T v páteční zprávě oznámila detaily k plánovanému vyčlenění mediálních aktiv a plánovanou kvartální dividendu 0,2775 USD po dokončení této transakce.
AT&T v pátek uvedla, že rozhodný den pro plánované vyčlenění mediálních aktiv (které se následně promění v akcie Warner Bros. Discovery) připadá na 5. dubna 2022. Zároveň oznámila, že po určitou dobu se budou obchodovat jak akcie AT&T před jejich vyčleněním, tak podmíněně i akcie po vyčlenění (T WD) a také práva na mediální aktiva (WBDWV).
Realizace v tento termín je závislé na splnění některých podmínek, uvádí AT&T s tím, že může ještě dojít k odložení. Vypořádání podmíněných obchodů s T WI a WBDWV bude uskutečněno až po dokončení transakce. Pokud nebude dokončena, obchody pod těmito dočasnými tickery budou zrušeny, uvádí AT&T.
AT&T již dříve uvedla, že akcionáři AT&T obdrží přibližně 0,24 akcie Warner Bros. Discovery a že přesný počet akcií bude záviset na počtu akcií AT&T a Discovery v den dokončení transakce.
Společnost zároveň vyhlásila plánovanou kvartální dividendu 0,2775 USD na akcii, která je v souladu s již dříve komunikovaným záměrem po dokončení vyčlenění mediálních aktiv vyplácet přibližně 1,11 USD ročně.
Akcie AT&T (T) dnes v předburzovní fázi rostou o 0,1 % na 24,02 USD.
Aktualizace (8. 4.) společnost informovala, že akcie AT&T již bez vyčleňovaných aktiv se nakonec budou obchodovat pod tickerem T WD, ne T WI, jak informovala dříve. Výše zmíněné emise se obchodují od 5. dubna.
Zdroj: AT&T
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- AT&T reportoval výsledky za 3Q, pozitivně je vnímán přírůstek mobilních bezdrátových tarifů
- Wall Street se v úvodu obchoduje smíšeně
- AT&T koupí licence na rádiové spektrum od telekomunikační společnosti EchoStar za 23 mld. USD
- AT&T reportovalo solidní výsledky za 2Q, celoroční výhled očištěného zisku na akcii trh zklamal
- Americké akcie rostou, reportovaly Tesla, Philip Morris International, AT&T, Thermo Fisher a další
Nejnovější:
- V závěru seance se tržní nálada zlepšila, S&P 500 připsal 0,19%
- S&P 500 klesá
- Frankfurtská burza uzavírá obchodování v zeleném
- USA: PMI ve výrobě v prosinci dle konečných dat na 51,8 b.
- Wall Street otevírá nový rok smíšeně, na technologiích přetrvává optimismus
- Pražská burza v úvodu nového roku připisovala
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+4,24 %), zemní plyn (-1,38 %) a zlato (+1,09 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,62
- Americké futures kontrakty indikují US open v zeleném
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,15




