Moneta: Poradenská společnost Glass Lewis doporučuje akcionářům hlasovat pro akvizici Air Bank
Globální poradenská agentura Glass Lewis doporučila akcionářům Monety hlasovat pro navrhované spojení se skupinou Air Bank, a to včetně financování transakce prostřednictvím navýšení kapitálu banky.
Glass Lewis vydala pozitivní stanovisko pro všechny body nadcházející valné hromady, která se má konat 20. prosince. Poradenská společnost doporučila hlasovat pro navrhovanou akvizici skupiny Air Bank včetně souhlasu s navýšením kapitálu banky. Poradce rovněž doporučil návrh znovuzvolení Zuzany Prokopcové do auditního výboru Monety a výplatu dividendy ve výši 3 Kč na akcii.
Hlasovat ve prospěch spojení s Air Bank doporučila také poradenská společnost Institutional Shareholder Services (ISS).
"Doufám, že se nám návrh akvizice podaří prosadit," uvedl předseda představenstva Spurný
„Obě poradenské společnosti zvážily změnu podmínek námi navrhované akvizice i způsobu jejího financování. Doporučení hlasovat pro návrhy managementu je v souladu s našimi očekáváními, neboť navrhované podmínky zcela určitě obsahují pozitivní změny. Pokud náš návrh na tuto akvizici dozná podpory ve výši dvou třetin či více hlasů akcionářů, potom zvítězí vize středně i dlouhodobé strategie nad krátkodobým pohledem. Já osobně doufám, že se nám návrh akvizice i jejího financování podaří prosadit a tímto otevřeme cestu, jak realizovat naše ambice v následujícím pětiletém horizontu,“ uvedl v této souvislosti předseda představenstva MONETA Money Bank Tomáš Spurný.
Akcie Moneta dnes na trhu pražské burzy oslabují o 0,11 % na 94,85 Kč. Na trhu RM-SYSTÉM akcie klesají o 0,21 % na 94,8 Kč. Na obou trzích se akcie obchodují s tickerem BAAGECBA.
Zdroj: Bloomberg
Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Moneta: Citi zvyšují cílovou cenu ze 159,5 Kč na 183 Kč s novým doporučením „Neutral“
- Pražská burza v úvodu posiluje, Colt reportoval výsledky a Moneta na BCPP bez nároku na dividendu
- Moneta: Valná hromada schválila vyplacení mimořádné dividendy
- Rozhovor s analytikem Fio banky k výsledkům bank na pražské burze
- Pražská burza v úvodu páteční seance mírně posiluje
Nejnovější:
- Americké trhy otevřely smíšeně
- Pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti
- Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti byly mírně nižší
- Index žádostí o hypotéky v USA poklesl
- Futures na americké akcie nepatrně oslabují
- S&P 500 připsal 0,43%
- Wall Street v zeleném, spotřeba domácností táhne růst HDP ve třetím kvartále
- Frankfurtská burza uzavírá poslední seanci tohoto týdne v zeleném
- Pražská burza před sváteční pauzou připisovala
- USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board dosáhla v prosinci 89,1 b.




