Moneta: Poradenská společnost ISS doporučila hlasovat pro akvizici Air Bank
Poradenská firma pro investory Institutional Shareholder Services (ISS) doporučila akcionářům Monety hlasovat pro spojení s Air Bank a financování prostřednictvím emise nových akcií.
Poradenská společnost Institutional Shareholder Services (ISS) v reakci na nejnovější návrh skupiny PPF o prodeji aktiv do vlastnictví Monety doporučila akcionářům hlasovat ve prospěch tohoto návrhu. ISS se domnívá, že nové podmínky transakce poskytují Monetě příležitost realizovat svůj strategický plán za rozumnou cenu a zároveň poskytuje akcionářům možnost podílet se na budoucím potenciálním růstu. V rámci předchozího červnového návrhu doporučila ISS akcionářům Monety hlasovat proti spojení.
O návrhu na spojení budou hlasovat akcionáři Moneta na valné hromadě, která se koná 20. prosince. Aktivistický akcionář Petrus Advisers 29. listopadu doporučil hlasovat proti návrhu.
Akcie Moneta dnes na trhu pražské burzy klesly o 0,11 % na 94,8 Kč. Na trhu RM-SYSTÉM akcie klesly o 1,05 % na 94,5 Kč. Na obou trzích se akcie obchodují pod tickerem BAAGECBA.
Zdroj: Reuters
Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- ČNB snižuje Monetě požadavek na MREL o 30 bazických bodů
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Moneta po výsledcích roste téměř o 1 %
- Moneta Money Bank za 4Q 2025 dosáhla čistého zisku 1,6 mld. Kč
- Projekce hospodaření Moneta Money Bank za 4Q 2025
- Manažerské obchody: V prosinci byl aktivní management Coltu, Kofoly, Footshopu a Monety
Nejnovější:
- Zámoří zakončilo jinak červený týden výrazně zeleným pátkem
- Americký trh je jako politý živou vodou.
- Frankfurtská burza zakončila týden v zeleném
- Pražská burza ve smíšeném módu klesala
- Americké indexy korigují ztráty z předchozích dní, pokračuje výsledková sezóna
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v únoru podle předběžných dat na 57,3 b.
- Philip Morris International zveřejnil výhled očištěného zisku na akcii pro rok 2026 nad odhady
- Americké futures kontrakty posilují
- ČNB snižuje Monetě požadavek na MREL o 30 bazických bodů
- Stellantis z důvodu resetu podnikání zaúčtuje ve 2H 2025 jednorázové náklady 22,2 mld. EUR




