Photon Energy vydá své první zelené dluhopisy
Vedení nizozemské společnosti Photon Energy rozhodlo o vydání svých prvních zelených dluhopisů se splatností šesti let v celkové jmenovité hodnotě 50 mil. EUR a ročním kuponem 6,5 %.
Správní rada společnosti Photon Energy N.V. dnes oznámila, že rozhodla o emisi nových korporátních zelených bondů v celkové jmenovité hodnotě 50 mil. EUR s kuponovou sazbou 6,5 % p.a. a čtvrtletní výplatou kuponu. Splatnost dluhopisů je stanovena na 6 let.
Veřejná nabídka pude probíhat po dobu čtrnácti dnů od 2. listopadu v Německu, Rakousku a Lucembursku. Během stejného období budou dluhopisy také nabídnuty vybraným kvalifikovaným investorům v dalších evropských státech.
Zelené dluhopisy budou nabídnuty také držitelům stávajících pětiletých dluhopisů se splatností v roce 2022 ve formě výměny, která proběhne od 18. října do 12. listopadu 2021.
Příjmy z prodeje dluhopisů budou použity na financování a refinancování vývoje a výstavby fotovoltaických elektráren, což společnosti umožní dále přispívat k nízkouhlíkové budoucnosti odolné vůči změně klimatu, uvedla Photon Energy Group na svých stránkách.
Akcie Photon Energy s tickerem BAAPEN na trhu pražské burzy klesají o 0,47 % na 42,4 Kč.
Zdroj: Photon Energy Group
Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pražská burza v úvodu ztrácí, výsledky zveřejnily společnosti Erste Group, CTP a Photon Energy
- Photon Energy zveřejnil výsledky za 4Q a celý rok 2025, které zaostaly za výhledem společnosti
- Photon Energy restrukturalizuje aktivity v Austrálii a informuje o odložení výplaty kupónu dluhopisu
- Photon Energy reportoval výsledky za 3Q a potvrdil roční výhled
- Photon Energy reportoval výsledky za 2Q a 1H 2025
Nejnovější:
- Wall Street uzavřel v červených číslech
- Zámořské indexy pod tíhou růstu ceny ropy ztrácí
- Německé akcie v pátek odepsaly 0,6 %
- Meta údajně odkládá uvedení nového AI modelu kvůli zaostávání za konkurencí (+komentáře analytiků)
- Pražská burza zakončila týden v záporném teritoriu
- Wall Street zpočátku pátečního obchodování pozitivně naladěna
- USA: Počet nových pracovních pozic JOLTs v lednu vzrostl na 6946 tis. při očekávání 6750 tis
- USA: Index spotřebitelské důvěry U. of Michigan v březnu podle předběžných dat na 55,5 b.
- Americké futures kontrakty se obchodují v kladných hodnotách
- Vývoj cen komodit: Ropa (-1,91 %), měď (-1,22 %), stříbro (-0,91 %)




