Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Úterní IPO překonaly indikovaná pásma, na burzu míří On Running, Dutch Bros či Thoughtworks

Úterní IPO překonaly indikovaná pásma, na burzu míří On Running, Dutch Bros či Thoughtworks

15.9.2021 14:10

Na americké burzy dnes vstoupí čtyři společnosti, které v úterý upisovaly své akcie. Jedná se o softwarovou Thoughtworks, sportovní On Running, obchodníka s nápoji Dutch Bros a analytickou Definitive Healthcare. První tři jmenované překonaly indikované pásmo pro cenu za akcii. Svůj proces vstupu na burzu zároveň zahájili i vlastní portfolia potravinových značek Sovos Brands a klenotnická společnost Brilliant Earth.

Na burzu dnes vstoupí…

Největšího IPO se v úterý dočkala softwarová společnost Thoughtworks, která se vstupem na burzu zároveň změnila své jméno z původního Turing Holding. Společnost během svého IPO vybrala od investorů 773 mil. USD při ceně 21 USD za akcii a překonala tak dříve indikované pásmo 18 až 20 USD za akcii. Nabídka akcií byla vedena bankami Goldman Sachs a JPMorgan, Thoughtworks bude ode dneška obchodována na NASDAQ pod tickerem TWKS.

Podobně velké IPO realizoval výrobce sportovní obuvi On Running, investorům prodal 31,1 mil. kusů akcií při ceně 24 USD. Indikované rozmezí přitom činilo 20 až 22 USD. Celková částka získaná prodejem akcií se tak vyšplhala na více než 746 mil. USD a IPO by podle Bloombergu mělo společnost ocenit na 7,3 mld. USD. IPO bylo vedeno bankami Goldman Sachs, JPMorgan a Morgan Stanley. Akcie společnosti dnes zahájí obchodování na NYSE pod tickerem ONON.

Společnost je mimo jiné známá tím, že se mezi její investory od roku 2019 řadí tenista Roger Federer, po kterém zároveň v minulém roce pojmenovala boty, na jejichž návrhu se Federer podílel.

Indikované pásmo při IPO nejvíce překonal provozovatel tzv. drive-thru obchodů s nápoji Dutch Bros, o jehož úmyslu vstoupit na burzu jsme již dříve informovali. Investoři upsali akcie společnosti za 23 USD, tedy 3 USD nad horní hranicí indikovaného pásma. Celkem tak od investorů společnost vybrala 484 mil. USD. IPO zaštiťovaly instituce Bank of America, JPMorgan a Jefferies Financial Group. Akcie budou ode dneška veřejně obchodovány na NYSE pod tickerem BROS.

Čtvrtou společností, která včera dokončilo svůj proces IPO, byla analytická společnost Definitive Healthcare. Během svého IPO navýšila kapitál o 420 mil. USD při ceně 27 USD za akcii, indikované pásmo přitom činilo 24 až 26 USD na akcii. Nabídku akcií vedly Goldman Sachs a JPMorgan, na burzu NASDAQ vstoupí společnost dnes pod tickerem DH.

Na IPO se připravují také Sovos Brands a Brilliant Earth

Kromě výše uvedených již uskutečněných IPO v úterý také předložením dokumentace odstartovaly svůj vstup na burzu také společnosti Sovos Brands a Brilliant Earth.

Sovos Brands vlastní mimo jiné značku omáček na těstoviny Rao´s Homemade. O úmyslu společnosti vstoupit na burzu jsme již dříve informovali. Během IPO plánuje od investorů vybrat až 373 mil. USD při prodeji 23,3 mil. akcií v indikovaném pásmu 14 až 16 USD za kus.

Klenotnická společnost Brilliant Earth, která si zakládá prodeji eticky získaných diamantů a dalších drahých kamenů, dle předložené dokumentace cílí na IPO v hodnotě 267 mil. USD.

 

Zdroj: Bloomberg


Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7253826,09762
USD21,9362823,15372
GBP29,0372330,64877
CHF23,8088225,13018
PLN5,377435,67587

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X