Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Přehled oznámených IPO za minulý týden

Přehled oznámených IPO za minulý týden

23.8.2021 11:13

V minulém týdnu byly oznámeny vstupy na burzu především u zdravotně orientovaných společností se zaměřením na technologický vývoj léčebných terapií a poskytování zdravotní databáze a výzkumu. Mimo řadu SPAC firem dále oznámil vstup na burzu také americký výrobce nápojů.

Přehled oznámených IPO za minulý týden na americkém trhu
SpolečnostBurza: ticker
PROCEPT BioRobotics Corp.
-
Tyra Biosciences Inc.
NASDAQ: TYRA
Thoughtworks Holding Corp. NASDAQ: TWKS
Definitive Healthcare Corp. NASDAQ: -
Dutch Bros Inc. NYSE: BROS

 Oznámené emise v týdnu od 16. do 20. srpna (zdroj: Bloomberg)

 

Společnost PROCEPT BioRobotics je chirurgická robotická společnost zaměřená na zkvalitňování urologické péče o pacienty. BioRobotics vyvíjí a prodává systém AquaBeam Robotic, který se užívá při operačních zákrocích se zaměřením na léčbu rozšířené benigní hyperplazie prostaty (BPH). Více informací o společnosti zde.

Tyra Biosciences je onkologická společnost zaměřená na vývoj léčiva za účelem terapie nádorů a zlepšení léčby u pacientů s rakovinou. Společnost při léčbě používá svou vlastní platformu SNÅP, která zdokonaluje molekulárních snímků s cílem vytvořit nová léčiva tak, aby řešily získanou odolnost vůči lékům a poskytovaly alternativní možnost léčby. Více informací o společnosti zde.

Definitive Healthcare je dle prospektu přední poskytovatel zdravotního výzkumu a zpravodajství s cílem vytvoření všestranného a intuitivního zdravotního ekosystému. Společnost na své cloudové platformě sbírá a analyzuje data od nemocnic, poskytovatelů zdravotních pojištění, zdravotních regulátorů a pacientů, která dále umožňují efektivnější vývoj produktů. Více informací o společnosti zde.

Dutch Bros je provozovatel tzv. drive-thru obchodů s nápoji, které v roce 1992 založili bratři Boersma. Jádrem podnikání jsou od založení firmy kávové nápoje, které však od té doby byly doplněny různými variantami chladných a teplých nápojů (domácí čaje, limonády, smoothie atd..) s cílem oslovit širší okruh zákazníků. Více informací o společnosti zde.

Zdroj: Bloomberg, BioRobotics, Tyra Biosciences, Definitive Healthcare, Dutch Bros


Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,7606625,07935
USD20,9224122,08359
GBP28,4179229,99508
CHF22,8309524,09805
PLN5,246905,53810

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X