Qualcomm nabízí 4,6 mld. USD za akvizici společnosti Veoneer, převyšuje nabídku konkurence
Americký výrobce čipů Qualcomm zveřejnil nabídku akvizice společnosti Veoneer za 4,6 mld. USD a překonal tak konkurenční nabídku z minulého měsíce od společnosti Magna.
Americký výrobce čipů Qualcomm oznámil nabídku v hodnotě 4,6 mld. USD za akvizici společnosti Veoneer, která se zaměřuje na automobilovou technologii. Převýšil tak konkurenční nabídku od Magna, která za akvizici nabízela 3,8 mld. USD neboli 31,25 USD za akcii.
Nabídka Qualcommu cení akcie Veoneer na 37 USD, tedy o 18 % více než Magna. Akvizice by navíc nevyžadovala schválení od akcionářů Qualcommu a byla by placena v hotovosti, oznámil výrobce čipů ve čtvrtečním prohlášení.
CEO společnosti Cristiano Amon v dopise pro představenstvo Veoneer uvedl, že jeho společnost Veoneer již dlouho obdivuje. „Věříme, že společně máme unikátní pozici k urychlení konkurence na trhu a vytvoření volby pro automobilový ekosystém,“ stojí v dopise.
Veoneer vyrábí asistenční technologii do aut, např. technologii řízení bez rukou či vyhýbání se dopravním nehodám.
Společnost Magna odmítla událost komentovat, společnost Veoneer nebyla pro komentář k zastižení, uvádí Bloomberg.
Akcie společnosti Qualcomm na NASDAQ klesají o 1,77 % na 145,59 USD.
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Wall Street v úvodu čtvrteční seance v červeném
- Qualcomm zveřejnil výsledky za 1Q mírně nad odhady, výhled však brzdí nedostatek pamětí
- Qualcomm reportoval výsledky za 4Q a výhled na 1Q, ztráta byla zatížena změnou daní
- Qualcomm představil dva čipy pro umělou inteligenci
- Americké akcie posilují, reportovaly Microsoft, Meta, Mastercard, CVS a proběhlo IPO Figma
Nejnovější:
- OpenAI údajně neplní své interní cíle v oblasti tržeb a uživatelů
- Coca-Cola reportovala za 1Q 10% růst organických tržeb, nad očekáváním analytiků
- Vývoj cen komodit: Ropa (+4,71 %), stříbro (-3,24 %), pšenice (+2,22 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,85
- Spotify zveřejnilo výsledky za 1Q, výhled pro následující kvartál zaostal za očekáváním
- ČEZ: S&P Global snížila výhled ratingu ze stabilního na negativní
- Novým CEO společnosti Bezvavlasy se stává Jiří Hendrych
- Vývoj cen komodit: Ropa (+2,32 %), stříbro (-2,03 %), pšenice (+1,67 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,37
- Footshop zveřejnil kompletní výsledky za 2025, které naplnily výhled




