Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Tesla pozastavila přijímání bitcoinů pro nákup vozidel

Tesla pozastavila přijímání bitcoinů pro nákup vozidel

13.5.2021 11:21, TSLA

Ředitel Tesly Elon Musk sdělil, že společnost pozastavila přijímání bitcoinů jako úhradu za svá vozidla kvůli vysokým nárokům na využívání fosilních paliv.

Jsme znepokojeni rapidně narůstajícím využíváním fosilních paliv pro těžbu a transakce bitcoinů, zejména uhlí,“ uvedl na svém Twitteru Elon Musk, dle kterého přináší kryptoměny slibnou budoucnost, která by však neměla přijít za cenu negativních dopadů do životního prostření.

Z vyjádření dále plyne, že Tesla nebude bitcoiny ani prodávat. Obnovení platebního styku s kryptoměnou plánuje společnost zavést v případě, že se těžba přeorientuje na udržitelnější zdroj energie.

 

Muskův komentář k pozastavení bitcoinových plateb (zdroj: Twitter)

 

Není to dávno, co Tesla začala přijímat kryptoměnu za elektromobily a zainvestovala značnou část své hotovosti (1,5 mld. USD) do světově nejznámější kryptoměny. Část této pozice ovšem společnost uzavřela, a podpořila tím své nedávné kvartální výsledky.

 

Elon Musk se mimo jiné na Twitteru také ptal veřejnosti na názor, zda by uvítali, kdyby Tesla začala přijímat dogecoin. Z téměř 4 mil. voličů bylo 78,2 % s návrhem. (zdroj: Twitter)

Bitcoin a spotřeba energie

Výzkumný ústav Cambridge Centre for Alternative Finance (CCAF) uvádí, že těžba bitcoinu si ročně vyžádá 148 TWh (terawatthodin), což je více než spotřebuje celé Švédsko za jeden rok. Větší nároky na energii mají dle CCAF už jen americké domácnosti, které nechávají ledabyle zapojená zařízení v zásuvkách mimo provozní dobu. Zastánci bitcoinu tvrzení o rozsáhlem objemu spotřeby energie oponují.

 

Hodnota bitcoinu oproti dolaru po Muskově Tweetu klesla o 5 %. Akcie Tesla (NASDAQ: TSLA) předchozí den poklesly o 4,42 % na 589,89 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal, Twitter


Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7618726,13613
USD20,4203521,55365
GBP28,8251230,42488
CHF22,7249023,98610
PLN5,469525,77308

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X