Musk hájí Teslu před čínskými obavami ze špionáže, dopady by dle něj byly drtivé
Čínská vláda učinila minulý měsíc razantní krok proti americké Tesle, kdy vybraným úředníkům státních a citlivých odvětví zakázala dopravovat se vozy do zaměstnání kvůli obavám z úniku tajných informací.
Pekingská pobočka amerického výrobce elektromobilů dnes oznámila, že kamery jsou mimo území Severní Ameriky vypnuté, přestože i tam si uživatelé mohou kamery jednoduše deaktivovat. Společnost tak reagovala na nedávné obavy ze špionáže.
„Negativní dopady, které by vzešly ze špehování obchodní společností by byly extrémně špatné,“ uvedl výkonný ředitel a zakladatel Tesly Elon Musk na podnět Číny o špehování. Podle Muska by si Tesla jakoukoliv formou špehování zavřela dveře do světových trhů, což by mělo pro společnost fatální následky.
Znepokojení čínské vlády se týká zadní parkovací kamery, kterou na své vozy umisťuje řada jiných autovýrobců, ale také vnitřní kamery, která je umístěna ve většině modelů nad zpětným zrcátkem a snímá směr řidičova pohledu.
Akcie Tesla (NASDAQ: TSLA) po otevření trhu klesají o 0,83 % na 685,9 USD.
Zdroj: Bloomberg
Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Tesla reportovala výsledky pod odhady, meziroční růst zaznamenal segment služeb
- Americké indexy otevírají v červeném, Trump plánuje oznámit výsledky obchodních dohod
- Americké indexy se obchodují smíšeně, americká zdravotní pojišťovna Centene stáhla svůj roční výhled
- Americké indexy v úvodu smíšeně, roztržka mezi Trumpem a Muskem pokračuje
- Wall Street se přibližuje historickým maximům
Nejnovější:
- Wall Street uzavřel se smíšenou bilancí
- Smíšený vývoj v zámoří
- Frankfurtská burza na konci týdne stagnovala
- Pražská burza v závěru týdne opět navyšuje historické maximum
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v srpnu dle předběžných dat na 58,6 b.
- USA: Podnikové zásoby v červnu vzrostly o 0,2 % v souladu s očekáváním
- Americké indexy se v úvodu obchodují smíšeně
- USA: Průmyslová produkce v červenci meziměsíčně klesla o 0,1 %
- Americké futures se obchodují smíšeně
- USA: Index importních cen v červenci meziročně klesl o 0,2 % v souladu s očekáváním