Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Finanční ředitelka Jirásková v rozhovoru přibližuje zájem PPF o Monetu

Finanční ředitelka Jirásková v rozhovoru přibližuje zájem PPF o Monetu

2.2.2021 09:38, BAAGECBA

Finanční ředitelka Skupiny PPF Kateřina Jirásková v rozhovoru pro iDnes.cz přibližuje zájem o Monetu.

„Myslíme si, že naše nabídka umožní vybudovat z Monety národního bankovního šampiona v rámci top 3 bank na českém bankovním trhu. Konsolidaci na tuzemském bankovním trhu považujeme nejen my za nevyhnutelnou a toto spojení tradičního s inovativním dává hluboký smysl,“ vysvětluje zájem Skupiny PPF o Monetu a její fúzi s Air Bank, českým a slovenským Home Creditem a Zonky.

Stejně jako akcionář PPF a ředitel skupiny Home Credit Duvieusart (informovali jsme zde) říká, že cílem PPF není stáhnout Monetu z trhu: „Ani v případě, že skutečně získáme v Monetě kontrolní podíl akcií, nemá PPF zájem navyšovat svůj podíl nad rámec toho, co v rámci diskutované transakce případně získáme.“

„Je nutno říci, že pokud se s Monetou dohodneme na spojení, podepíšeme příslušné smlouvy, a získáme souhlas valné hromady a potřebná regulatorní povolení - což je proces na několik měsíců - bude určitě následovat povinná nabídka všem akcionářům Monety na odkup jejich akcií. To nám nařizuje zákon. A cena při povinné nabídce odkupu, ve skutečnosti nebude moci být pod cenou, kterou nabízíme teď v rámci dobrovolného výkupu. Nepředpokládáme ani její významné navýšení v rámci povinného výkupu. Pokud tedy bude transakce dohodnuta a schválena, každý akcionář bude mít možnost prodat své akcie za cenu 80 Kč/akcii,“ potvrzuje Jirásková

Celý rozhovor je přístupný zde.

Moneta 22. ledna oznámila nabídku Skupiny PPF na dobrovolný odkup 20 % akcií Monety s možností navýšení na 29 % za 80 Kč na akcii a zájem PPF o fúzi Monety s Air Bank, českým a slovenským Home Creditem a Zonky, za jejichž akcie by v Monetě získala 336 mil. nových akcií.

O zájmu PPF jsme informovali zde, náš pohled zde. Představenstvo Monety 29. ledna zveřejnilo své stanovisko, které shrnujeme zde.

Akcie Monety (BAAGECBA) dnes na pražské burze rostou o 0,1 % na 74,4 Kč, na burze RM-SYSTÉM ztrácí 0,5 % na 74,3 Kč.

Zdroj: iDnes.cz


Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,8197726,19723
USD20,9107422,07126
GBP29,1252930,74171
CHF23,0547424,33426
PLN5,440725,74268

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X