Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Česká zbrojovka Group potvrdila záměr nabídnout akcie investorům a představila výsledky za 1H

Česká zbrojovka Group potvrdila záměr nabídnout akcie investorům a představila výsledky za 1H

9.9.2020 10:18, BAACZGCE

Společnost Česká zbrojovka Group dnes potvrdila záměr nabídnout investorům akcie v hodnotě až 150 mil. EUR a představila výsledky za první polovinu roku 2020.

Zbrojovka investorům nabídne akcie v hodnotě až 150 mil. EUR

Česká zbrojovka Group investorům nabídne nové akcie za až 75 mil. EUR a stávající akcie za až 75 mil. EUR. Prodávající akcionář navíc poskytne další stávající akcie až do výše 15 % původní nabídky na pokrytí případné opce navýšení.

V rámci ČR se bude IPO bude týkat drobných i institucionálních investorů.

Výtěžek IPO chce společnost využít k rozšířením výrobních a distribučních kapacit ve Spojených státech amerických, především na výstavbu závodu ve městě Little Rock v Arkansasu. Část peněz také plánuje využít na posílení provozního kapitálu a další všeobecné účely včetně případných akvizic.

„S ohledem na naše plány na další růst a rozvoj věříme, že dokážeme sehrát zásadní roli v očekávané konsolidaci segmentu ručních palných zbraní a stát se klíčovým partnerem pro ozbrojené složky a uznávanou prémiovou značkou v Evropě a Spojených státech amerických. Chystaná veřejná nabídka akcií nám pomůže získat finanční prostředky na realizaci našich růstových plánů, zatímco investorům nabídne možnost být jejich součástí. Zároveň také potvrdí náš závazek podnikat transparentně a v souladu s normami zodpovědného řízení a správy společnosti,“ řekl předseda představenstva Lubomír Kovařík.

Veškeré akcie společnosti Česká zbrojovka Group drží Česká zbrojovka Partners SE. 90 % akcií této společnosti drží European Holding Company zcela ovládaná René Holečkem. Dalších 5 % drží předseda představenstva Lubomír Kovařík, po 2,5 % drží předseda dozorčí rady René Holeček a místopředseda představenstva a finanční ředitel Jan Drahota.

Podrobné informace o IPO přineseme po zveřejnění prospektu.

Společnost v 1H dosáhla rekordních tržeb, na ziskovosti se však negativně projevil pohyb měnových kurzů

Společnost zároveň zveřejnila hospodářské výsledky za první polovinu roku 2020.

Výsledky Česká zbrojovka Group (BAACZGCE) za 1H 2020*
 1H 20201H 2019
Tržby (mld. Kč)  3,363 2,963
Provozní zisk (mil. Kč)  675,8 625,9
Čistý zisk (mil. Kč) 382,0 499,0

*z pokračujících činností

I přes probíhající pandemii se společnosti podařilo prodat přes 228 tis. střelných zbraní, meziročně o 15,1 % více. Tržby meziročně vzrostly o 13,5 %, provozní zisk o 8 %. Na propadu čistého zisku o 23,5 % se projevil nepříznivý vývoj směnného kurzu a související čisté ztráty z finančních operací.

„Co do provozních výsledků bylo prvních šest měsíců tohoto roku pro Skupinu rekordních. Dosáhli jsme růstu ve všech klíčových ukazatelích, zejména výnosech, počtu vyrobených a prodaných střelných zbraní a provozním zisku. Takový výsledek je vzhledem k celosvětovým dopadům pandemie onemocnění covid-19 skutečně mimořádný. CZG je tak díky svému robustnímu obchodnímu modelu, výborným hospodářským výsledkům a celkovému postavení na trhu ve skvělé pozici pro to, aby dokázala naplnit svou vizi. Plány na expanzi ve Spojených státech jen potvrzují náš cíl stát se v oboru střelných zbraní skutečně světovým hráčem,“ komentuje výsledky finanční ředitel Drahota.

„Vzhledem k současné poptávce po střelných zbraních, zejména ve Spojených státech, která překračuje aktuální výrobní kapacity Skupiny, vnímá Společnost výhled pro zbývající část roku jako příznivý. Navíc poté, co útočná puška BREN 2 a pistole P-10 prošly úspěšně armádními zkouškami, se rámcová smlouva s Armádou ČR v předpokládané celkové hodnotě přibližně až 2,35 mld. Kč přiblížila k fázi dodávky. Zahájení dodávek se očekává v prvním čtvrtletí roku 2021,“ uvádí dále společnost.

V první polovině roku přinesly Spojené státy 69,5 % výnosů, ČR 9,2 %, další země EU potom 8,5 %. Společnost působí na více než 90 trzích po celém světě.

Pololetní zprávu by společnost měla zveřejnit 24. září 2020.

Technický listing

Akcie společnosti byly 1. června 2020 přijaty na Burzu cenných papírů Praha. Jednalo se o tzv. technický listing bez předchozí veřejné nabídky akcií, s kterými se zatím neobchoduje. Na společnost se však začaly vztahovat informační a další povinnosti spojené s umístěním akcií na burzovním trhu Prime Market. Akciím společnosti byl přiřazen ISIN CZ0009008942 a ticker BAACZGCE.

Zdroj: Česká zbrojovka Group


Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7876626,16334
USD20,4437021,57830
GBP28,8426330,44337
CHF22,7278223,98918
PLN5,494485,79942

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X