Wall Street nadále v blízkosti maxim
Americké akciové indexy i přes patrné snahy o výběr zisků setrvávají v blízkosti historických maxim, užší index Dow Jones je dokonce se symbolickým ziskem 0,02% opět překonává. Naopak širší index S&P500 i technologický Nasdaq aktuálně mírně ztrácí (cca 0,2%). Přesto sentiment nadále zůstává příznivý a tržní zakolísání jsou prozatím spíše jepičího charakteru. Takový obrázek poskytuje i dnešní seance, kdy po slovech prezidenta Trumpa ohledně “možnosti uvalení dodatečných cel na čínské importy, pokud bude chtít“ se indexy posunuly výrazněji do záporu, následně ale byla většina ztrát vymazána. S ohledem na skutečnost, že jednání politických špiček USA a Číny budou tento týden pokračovat, trh Trumpovu výhružku bere už spíše jako rétorické cvičení.
Výsledkové reporty – především od významných bank – dnes vyzněly smíšeně – po solidních číslech dnes posilují o více než 1% akcie Goldman Sachs (GS) a posunují se na 8měsíční maxima, v kladném poli se po rozpačitém začátku v návaznosti na čtvrtletní report pohybují i akcie JP Morgan Chase (JPM +0,6%). Naopak kvartální výsledky zklamaly akcionáře Wells Fargo (WFC). Titul oslabuje bezmála o 3% a rychle se opět přibližuje mnohaletým minimům. Navzdory solidním číslům též klesají akcie největšího výrobce produktů pro zdravotní péči Johnson & Johnson (JNJ -1,4%), když výsledky zastiňuje probíhající azbestová kauza u dětského pudru.
Zajímavý vývoj dnes probíhá u energií – dramaticky oslabuje zemní plyn (-4%), stejně tak ale i ropa (-3,8%), která rychle sestupuje z 2měsíčních maxim, reagující na zprávy o ochotě Iránu usednout k jednacímu stolu s USA ohledně íránského jaderného programu, zmírňující napětí na ropném trhu. Současně ropě nepomáhá i postupná obnova výroby v mexickém zálivu po odeznění bouře Barry. Logicky jsou tak pod největším tlakem energetické společnosti mezi sektory indexu S&P500, oslabující o 0,9%. V závěsu pak figurují informační technologie (-0,7%). Jim nepomáhají zprávy o rychlém odlivu investorů ze sektoru u klientů banky Bank of America po silném růstu od začátku roku. Naopak daří se průmyslovým společnostem (+0,8%) a težařům základních surovin (+0,7%).
Na korporátní úrovni si nejlépe v rámci S&P500 stojí akcie logistické spol. JB Hunt Transport Services (JBHT +6,2%) po solidních čtvrtletních výsledcích, které firma reportovala včera po zavření trhu. Naopak nejvíce oslabují akcie paměťového výrobce Western Digital (WDC -5,3%), patrně pod vlivem výběru tučných zisků, když titul od poloviny června posílil o úctyhodných 50%.
Index S&P 500 -0,18 % na 3009,01 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
Průmysl | +0,8 % | Energie | -0,9 % |
Základní materiály | +0,7 % | Informační technologie | -0,7 % |
Komunikační služby | +0,1 % | Utility | -0,6 % |
Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
JB Hunt Transport Services (JBHT) | +6,2 % | Western Digital Corp (WDC) | -5,3 % |
United Airlines Holdings (UAL) | +3,2 % | Cimarex Energy (XEC) | -4,9 % |
LyondellBasell Industries (LYB) | +3,2 % | CarMax (KMX) | -3,5 % |
Alaska Air Group (ALK) | +3,0 % | Apache Corp (APA) | -3,5 % |
Whirlpool Corp (WHR) | +3,0 % | Electronic Arts (EA) | -3,2 % |
David Lamač
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Goldman Sachs reportoval dobré výsledky za 2Q díky rekordním výnosům z obchodování s akciemi
- Johnson & Johnson reportoval silné výsledky za 2Q a navýšil celoroční výhled
- Americký trh otevřel bez výraznějšího pohybu, reportovaly Johnson & Johnson, Bank of America a další
- Americké akcie rostou, reportovaly JPMorgan, Wells Fargo, Black Rock, State Street a další
- JPMorgan reportoval za 2Q, pozitivně překvapily výnosy z tradingu a z poplatků ze správy aktiv
Nejnovější:
- Zámořské akcie v závěru týdne uzavřely smíšeně
- Americké akcie v pátek mírně oslabují
- Index DAX v závěru týdne oslabuje
- Pražská burza v závěru týdne zakončila na kladné nule
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle předběžných dat na 61,8 b.
- Společnost Schlumberger vykázala za 2Q očištěný zisk na akcii v souladu s očekáváním
- S&P 500 v úvodu roste, reportovaly Netflix, American Express, 3M a další
- American Express reportoval za 2Q a zisk na akcii je opět nad očekáváním
- Americké futures kontrakty nepatrně posilují
- USA: Započatá výstavba v červenu dosáhla 1321 tis. při očekávání 1300 tis.