Daimler cílí na oživení marží
„Nemůžeme a nebudeme spokojeni se současnou úrovní ziskovosti,“ nechal se slyšet ještě stále současný CEO Daimleru Zetsche. Ten uvedl, že společnost se chce navrátit k vyšším a udržitelným maržím.
Současný CEO společnosti Daimler Dieter Zetsche slíbil snížení nákladů a větší efektivitu za účelem oživení ziskových marží. Obměna nejvyšší pozice ve společnosti by se měla uskutečnit na dalším firemním zasedání.
„Nemůžeme a nebudeme spokojeni se současnou úrovní ziskovosti,“ uvedl ve středu Zetsche na meetingu akcionářů průmyslových podniků v Berlíně, což ještě podtrhuje konec jeho 13 letého funkčního období. „Společnost má všechno pod drobnohledem: fixní a variabilní náklady, náklady na materiál a zaměstnance, investiční projekty, vertikální integraci a škálu produktů.“
Cílem Daimleru zůstává navrátit ziskovost vozů Mercedes-Benz Cars a Mercedes-Benz Vans na úroveň 8 až 10 % do roku 2021. U těžkých nákladních vozů a autobusové divize je cílem dosažení dlouhodobě udržitelné marže ve výši 8 % a „odemčení dalšího potenciálu.“
Akcie Daimler oslabují o 0,54 %.
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty se obchodují v záporu
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-7,7 %), měď (-4,76 %), ropa (+3,05 %)
- Vývoj měnových párů: Dolar posiluje vůči koruně o 0,51 % na USD/CZK 20,92
- USA: Newyorský výrobní index v květnu vzrostl na 19,6 b. při očekávání 7,2 b
- Výrobce zařízení pro výrobu polovodičů Applied Materials zveřejnil výsledky i výhled nad odhady
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,33
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-7,51 %), měď (-4 %) a ropa (+3,46 %)
- ČR: Běžný účet platební bilance v březnu na 5,9 mld. Kč při očekávání 16,15 mld. Kč
- Nu Holdings vykázala v 1Q růst výnosů o 53 % na téměř 5 mld. USD, avšak mírně pod odhady analytiků
- Kofola: Představenstvo navrhne valné hromadě dividendu ve výši 21 Kč





