Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > CFO skupiny ČEZ M. Novák hovořil o dividendové politice, bulharských aktivech či nových reaktorech

CFO skupiny ČEZ M. Novák hovořil o dividendové politice, bulharských aktivech či nových reaktorech

14.5.2019 11:57, BAACEZ

Finanční ředitel energetické skupiny ČEZ M. Novák dnes pro agenturu Bloomberg hovořil o dividendové politice spolčnosti, bulharských aktivech či nových reaktorech.

Novák hovořil pro agenturu Bloomberg

Finanční ředitel (CFO) energetické skupiny ČEZ Martin Novák dnes po kvartálním reportu společnosti hovořil o dividendové politice, bulharských aktivech a nových reaktorech.

Dividendová politika

Novák řekl, že možnost skupiny k vyplácení vyšší dividendy je omezena snahou společnosti o udržení současných úrovní ratingových ohodnocení na úrovni A. ČEZ v příštích dvou letech potřebuje refinancovat dluh ve výši 60 miliard Kč a chce se tak vyhnout snížení ratingových doporučení, které by vedlo ke zvýšení nákladovosti na refinancování. „Je běžnou praxí nevyplácet na dividendě více než 100 % zisku, pokud chcete zůstat na ratingu A“ řekl doslovně CFO.

Bulharská aktiva

Dále se Martin Novák vyjadřoval k probíhajícím jednáním o prodeji bulharských aktiv. Podle finančního ředitele se jako nejlepší poptávka jeví ta od skupiny Eurohold. Ta je „velmi blízko“ původní poptávce od firmy Inercom. Konkrétní upřesnění uzavření prodeje bulharských aktiv Novák komentovat nechtěl, pouze dodal, že „čím dříve, tím lépe.“

Nové reaktory

Jako poslední stěžejní bod se Novák věnoval také tématu začínajících vyjednávání se státem ohledně nastavení podmínek pro stavbu nového reaktoru. CFO skupiny zopakoval, že jediným důvodem proč uzavřít dohodu se státem je ochrana minoritních akcionářů. Nic konkrétnějšího Novák k tomuto tématu nesdělil.

Akcie skupiny se dnes po zveřejnění kvartálních čísel a návrhu na dividendu obchodují mírně v plusu (+0,19 %).

 

Zdroj: Bloomberg


František Mašek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,5845427,00446
USD21,8112523,02175
GBP28,3892229,96478
CHF23,6098424,92016
PLN5,794316,11589

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X