Tokijská burza si i dnes připsala výrazné zisky, dařilo se i dalším asijským trhům
Americké akcie, měřeno indexem S&P 500, se k historickým přiblížily již v pátek po silných číslech z trhu práce, na historickém maximu však uzavřely až v pondělí. Pozitivní sentiment zůstal i na asijských trzích, především v Japonsku. Yen sice dnes oslabil pouze o 0,2 % (včera o 2,3 %), trh však i nadále těží ze spekulací o dalším možném uvolnění monetární a fiskální politiky.
Japonský index cen výrobců PPI byl v červnu dle očekávání o 4,2 % nižší, hodnota za květen byla revidována o 0,1 p. b. na -4,3 %.
Australský dolar posiluje o 1,2 % vůči americkému dolaru po průzkumu obchodních podmínek NAB za červen, jehož index vzrostl na 12 b. z 10 b. a index očekávání na 6 b. ze 3 b.
Japonský Nikkei 225 +2,46 % na 16095,65 b.
Hongkongský Hang Seng +1,56 % na 21206,77 b.
Čínský Shanghai Composite +1,83 % na 3049,6814 b.
Jihokorejský Kospi +0,14 % na 1991,23 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,3 % na 5353,2 b.
Zdroj: Bloomberg, The FT
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování lehce posiluje, UniCredit navýšila svůj podíl v Commerzbank
- Pražská burza zahajuje den mírným růstem
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty naznačují mírně pozitivní otevření trhů
- Asijské akcie ve středu mírně oslabují v reakci na Trumpovy nové celní hrozby
- Očekávané události: Index žádostí o hypotéky MBA, velkoobchodní zásoby (USA)
- USA uzavírají smíšeně
- Americké trhy obchodují smíšeně
- Frankfurtská burza v úterý pokračovala v růstu
- Wall Street otevírá úterní seanci v záporu, analytik z HSBC snížil doporučení u tří největších bank