Nasdaq kupuje provozovatele opčních burz ISE
Americká burzovní společnost Nasdaq OMX dnes oznámila nákup provozovatele opčních burz International Securities Exchsange (ISE) od německé Deutsche Boerse. Transakce v celkové hodnotě 1,1 mld. USD posune Nasdaq OMX na pozici největšího provozovatele opčních burz v USA.
Výše zmíněná transakce by rovněž měla pomoci německé skupině Deutsche Boerse získat prostředky pro jinou akvizici. Společnost již nějakou dobu jedná s londýnskou LSE. Deutsche Boerse usilovala o prodej ISE, kterou nakoupila v roce 2007 za 2,8 mld. USD, od roku 2014.
ISE, stejně jako Nasdaq v USA provozuje tři opční trhy. Souhrnně obě společnosti v únoru zprostředkovaly 38% celkového objemu opčních obchodů v USA. Chicagská CBOE, dosavadní jednička na poli opčních obchodů, měla na tomto trhu 27% podíl. CBOE si však i nadále podrží výhradní právo ke zprostředkování obchodů s kontrakty na akciový index Standard & Poor’s 500 nebo index volatility VIX.
Dnes oznámená akvizice by měla být dokončena ve druhé polovině letošního roku.
Akcie společnosti Deutsche Boerse (DB1) se dnes obchodují za 75,1 EUR (+0,3 %).
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Zámořské akcie v závěru týdne posílily
- Americké akcie posilují
- Frankfurtská burza uzavřela páteční seanci růstem
- Pražská burza v závěru týdne rostla
- USA: Spotřebitelská důvěra v srpnu podle předběžných dat na -15,5 b. při očekávání -16,0 b.
- USA: PMI ve službách v srpnu podle předběžných dat na 56,0 b. při očekávání 54,0 b.
- Wall Street otevírá páteční seanci růstem, dluhopisový trh se stabilizuje
- Americké futures indikují otevření trhu v zelených číslech
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,21 %), měď (+2,17 %) a zlato (+1,77 %)
- Vývoj měnových párů: Dolar oslabuje vůči CZK o 0,22 % na USD/CZK 20,61




