Frankfurtská burza v úvodu mírně posiluje, společnost Deutsche Boerse reportovala za 1Q
Index DAX přidává 0,06 % na 24 098,38 b.
Německé akcie měřené indexem DAX v úvodu obchodování mírně rostou.
Daří se akciím tvůrce trhu Deutsche Boerse (+0,5 %) po zveřejnění výsledků za 1Q. Většina divizí překonala odhady, přičemž vyšší EBITDA a tržby kompenzovaly vyšší náklady. Zisk EBITDA dosáhl 1,01 mld. EUR, nad odhady 988,2 mil. EUR. Čistý zisk činil 585 mil. EUR při konsensu 578,9 mil. EUR.
Analytici z RBC uvedli, že společnost oznámila silný start do nového roku, ale výhled zůstává nezměněn, přičemž tržby, EBITDA i zisk na akcii byly vyšší než konsensus.
Naopak výrazně oslabují akcie biotechnologické společnosti QIAGEN (-6,7 %) po zveřejnění předběžných výsledků za 1Q. Předběžné čisté tržby dosáhly 492 mil. USD a očištěný zisk na akcii činil 0,54 USD. Společnost v celém roce očekává růst čistých tržeb o +1 až +2 %, když Wall Street projektoval +4,62 %. QIAGEN zároveň projektuje celoroční očištěný zisk na akcii minimálně 2,43 USD, předchozí výhled byl minimálně 2,50 USD.
Agrochemická a farmaceutická společnost Bayer (-2,9 %) oslabuje po pondělním slyšení ve Washingtonu ohledně kauzy Roundup. Analytici z Bank of America uvedli, že slyšení nevyznělo ve prospěch společnosti Bayer tak jednoznačně, jak se očekávalo. Bayer se dlouhodobě snaží ukončit soudní spory, které společnost stály již více než 10 mld. USD a srazily cenu jejích akcií.
| Index DAX +0,06 % na 24 098,38 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| RWE (RWE) | +1,5 % | Qiagen (QIA) | -6,7 % |
| Commerzbank AG (CBK) | +1,0 % | Bayer (BAYN) | -2,9 % |
| Siemens (SIE) | +0,9 % | Henkel (HEN3) | -2,6 % |
| Hannover Rueck SE (HNR1) | +0,8 % | Merck (MRK) | -0,9 % |
| Allianz (ALV) | +0,7 % | Siemens Healthineers (SHL) | -0,9 % |
Zdroj: Bloomberg
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Německé akcie ve čtvrtek vzrostly
- Komerční banka: Dozorčí rada opětovně zvolila Miroslava Hiršla členem představenstva
- Pražská burza odepisovala, ČNB zvýšila sazby o 25 bps
- USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 12. červnu vzrostly o 73 mld. kubických stop
- Společnosti Federal a Remington ze skupiny CSG získaly od FBI kontrakt v hodnotě 77,4 mil. USD
- USA: Index předstihových ukazatelů v květnu vzrostl o 0,1 % v souladu s očekáváním
- Americké akciové indexy rostou po dohodě mezi USA a Íránem
- Americké futures kontrakty rostou, Nasdaq 100 futures +1,59 %
- USA: Index výrobní aktivity filadelfského Fedu v červnu vzrostl na 10,3 b. při očekávání 10 b.
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 13. červnu na 226 tis.




