Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Souhrn z trhu - reporty > Denní report - pátek 10.9.2010

Denní report - pátek 10.9.2010

10.9.2010 22:13

ČR: Závěr týdne v Praze opět v červeném USA:Americké akcie zakončují s téměř půl procentním ziskem GER: DAX zavírá prakticky beze změny

Pražska burza

Popis trhu

Pražská burza tak jako po většinu týdne i během páteční seance ztrácela. Index PX se držel po celý den v záporných hodnotách, když na denním minimu byl slabší o více jak 0,8%. V samotném závěru došlo k částečnému umazání ztrát, ale i tak si index odepsal 0,35% a končil na 1138,80 bodech. Aktivita nebyla nadále vysoká a objem obchodů nedosáhl ani 1 mld. Kč. Pokles o 1,3% si připsala Erste Bank, když v Evropě byla ve finančním sektoru zvýšená nervozita díky spekulacím o potřebě Deutsche Bank navýšit kapitál. Komerční banka se vyvíjela opačně, když česká banka nemá problémy s kapitálovou přiměřeností a titul korigoval včerejší propady. Až na 814 Kč vyklesal v průběhu dne ČEZ, když investoři částečně negativně vnímali možné vyšší zdanění energetických firem, které zvažují vládní politici. Závěr byl na 820 Kč, což je pokles o 1%. Přes 1% ztratily rovněž akcie NWR. Včerejší vzedmutí pokračovalo částečně u akcií Telefonica O2, které vzrostly na 388 Kč (+0,8%). Volatilní obchodování při minimálních objemech na mělkém trhu pokračovalo u developerských titulů. Ranní růst u ECM o 5% po včerejším odložení valné hromady titul postupně vyprchal a titul nakonec zavíral se ztrátou -5%. Opačná situace byla u akcií Orca, které ráno oslabovaly o 6% a den končily v kladných číslech.


Podnikové zprávy

Raiffeisen snížila cenový cíl pro Teléfonicu O2 (BAATELEC) na 430 Kč oproti předchozím 472 Kč.
ING snižuje doporučení pro Teléfonicu O2 na držet z předchozího koupit a cenový cíl klesl na 342 Kč ze 488 Kč.

USA

Popis trhu

Americké akcie v pátek zhodnocovaly, neboť převládala pozitivní investorská nálada pramenící z lepších než očekávaných příchozích makro zpráv. Po lepších počátečních žádostech o dávky v nezaměstnanosti ve čtvrtek přišly v pátek velkoobchodní zásoby v USA, které vzrostly v červenci nejvíce za poslední dva roky, neboť vzestup poptávky po zboží přinutil společnosti, aby navýšily zásoby. Výše zásob na skladě v porovnání s tržbami indikuje, že aktivita v průmyslu by se mohla v příštích měsících zvýšit. Americký prezident Obama se snaží opět prosadit fiskální stimul na podporu malých a středních podniků prostřednictvím daňových úlev a dostupnějšího úvěrování. Americký širší index skončil páteční obchodování o 0,49 % výše na hodnotě 1109.


Podnikové zprávy

Morgan Stanley snižuje doporučení pro Dell (DELL) na unerweight z předchozího equal-weight.

 

GER

Popis trhu

Německý index DAX se po celý den držel červených číslech, jeho ztráty však nebyly nijak dramatické. Nejníže se ocitl hned při otevření trhu (6 183 bodů) a během dne v poklidné atmosféře, kterou „nerušily" žádné výraznější kurzotvorné zprávy, spíše posiloval. Krátce před uzavřením trhu se pohybuje v okolí 6 215 bodů (-0,1%). Za celý týden si připsal zhruba 1%. Jeho jednoznačně největší zátěží jsou akcie Deutche Bank (DBK -4,6%), která uvažuje o úpisu nových akcií. Jižním směrem ji následuje Commerzbank (CBK -2,3%). Příliš se nedaří ani Beiersdorfu (BEI -1,6%), který tíží nižší doporučení od J.P.Morgan. Opačným směrem se znovu vydaly automobilky (VOW3 +2,9%, BMW +2,5%, DAI +1,9%). Evropskému automobilovému sektoru pomohla jednak zpráva o úmyslu francouzských automobilek předčasně splatit vládní půjčky, jednak pozitivní data ohledně prodejů v Číně.

 

Podnikové zprávy

JPMorgan snižuje doporručení pro Henkel (HEN3) na underweight oproti předchozímu neutral.
JPMorgan snížilo doporučení pro Beiersdorf (BEI) na underweight oproti předchozímu neutral. Cenový cíl je 42 EUR.
Barclays Capital začíná pokrývat RWE (RWE) s doporučením underweight a cenovým cílem 51 EUR.
Podle nejmenovaných zdrojů Deutsche Bank (DBK) plánuje úpis 9 mld. EUR.

 


Robin Koklar, analytik
Dozor nad Fio banka, a.s. vykonává Česká národní banka.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,6511924,96381
USD21,9469823,16502
GBP27,6103329,14267
CHF25,1136126,50739
PLN5,464755,76805

Kompletní informace zde