Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Analýzy > Snižujeme cílovou cenu pro akcie Erste Group

Snižujeme cílovou cenu pro akcie Erste Group

11.8.2014 13:12, BAAERBAG

V předkládaném reportu aktualizujeme po červencovém profit warningu ze strany Erste Bank náš pohled na bankovní titul. Od poslední zveřejněné analýzy došlo po zohlednění faktorů, které vedly k oznámení očekávané letošní ztráty na úrovni 1,4 – 1,6 mld. EUR ke snížení cílové ceny k 582 Kč z předcházející hodnoty 682 Kč. V porovnání s poslední zveřejněnou analýzou akcií Erste jsme přistoupili vzhledem k současné tržní ceně bankovního titulu ke zvýšení investičního doporučení ze stupně „držet“ na stupeň „akumulovat“.

V reakci na vydaný profit warning i kvartální výsledky za 2Q jsme aktualizovali naši projekci hospodaření Erste Bank, která reflektuje ohlášené změny i trendy v hospodaření rakouské banky z první poloviny letošního roku. Vzhledem k redukci úvěrového portfolia v Rumunsku i Maďarsku a přetrvávající slabší poptávce po úvěrech jsme přistoupili ke snížení námi očekávaného úrokového výnosu banky v letošním roce i v následujících letech. I přes výrazné navýšení nákladů rizik v letošním roce nadále očekáváme, že jejich pokles v následujících letech bude hlavním generátorem vyšší ziskovosti rakouské bankovní skupiny.


Erste červencovým úklidem rozvahy značně omezila prostor pro ohlašování dalších překvapivých „jednorázových" nákladových položek, což je patrně jediné pozitivum červencového profit warningu. Na základě naší cílové ceny považujeme současné úrovně kurzu Erste z dlouhodobého pohledu za relativně atraktivní a doporučujeme využívat potenciálních krátkodobých cenových korekcí na akciovém titulu Erste k posilování pozic.


Hlavní rizika v krátkodobém horizontu vidíme v chystaném zveřejnění výsledků testů kvality aktiv (AQR) ze strany ECB, které mohou poukázat na nedostatečné krytí nebonitních úvěrů a tedy potřebu navýšení dodatečného kapitálu u některých jihoevropských a východoevropských bank. Potřeba navýšení kapitálu u bank v širším měřítku pak může krátkodobě znamenat prodejní tlak pro celý evropský bankovní sektor.


Druhým rizikem, které může vychýlit vývoj akciového kurzu Erste od naší cílové ceny je pak připravovaný zákon maďarské vlády týkající se konverze úvěrů v cizích měnách do forintů za nižší, než tržní kurz. Výsledkem připravovaného zákona, jehož podoba není v tuto chvíli známa, může být prohloubení avizované ztráty Erste pro letošní rok.


Michal Křikava
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6529026,02110
USD22,7998224,06518
GBP28,7779330,37507
CHF25,8735227,30948
PLN5,701146,01756

Kompletní informace zde