Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Informace pro akcionáře Pilulky se zájmem o uplatnění přednostního práva k úpisu akcií

Informace pro akcionáře Pilulky se zájmem o uplatnění přednostního práva k úpisu akcií

24.5.2023 16:52, BAAPILLE

V prvním kole sekundární emise akcií společnosti Pilulka mohou stávající akcionáři uplatnit přednostní právo na úpis. Cena nabízených akcií je 450 Kč za kus a objednávky bude shromažďovat samotný emitent.

Zdroj: Pilulka

Zdroj: Pilulka

Česká e-commerce lékárenská společnost Pilulka včera spustila první kolo sekundární emise akcií, které je určeno pro stávající akcionáře.

Úpis akcií je dvoukolový, přičemž první fáze je určena pro stávající akcionáře Pilulky, kteří mohou uplatnit jejich přednostní právo na úpis nových akcií.

V této fázi objednávky shromažďuje samotný emitent a kupní cena nabízených upisovaných akcií činí 450 Kč za akcii. Právo k přednostnímu úpisu mají akcionáři k rozhodnému dni 23. května 2023. Za každých 5 stávajících akcií mají akcionáři právo upsat jednu nabízenou. Vlastnící držící méně než pět akcií mají též právo upsat jednu nabízenou.

Informace o uplatnění přednostního práva k úpisu akcií

Přednostní právo lze uplatnit na adrese Českomoravská 2408/1a, Libeň, 190 00 Praha 9, kde budou akcie upisovány v každý pracovní den od 9:00 do 15:00. Konec první fáze je 6. června, přičemž upisovatel je povinen splatit 100 % emisního kursu upsaných akcií na účet 6557512/0800, vedený u České spořitelny, a to nejpozději ve lhůtě 3 pracovních dnů po ukončení první fáze.

Vzor smlouvy a plné moci o úpisu akcií v rámci přednostního kola naleznete na stránkách společnosti v sekci pro investory.

Upisovatel při úpisu poskytne své identifikační údaje, identifikaci a kód účastníka CDCP a typ účtu, pod kterým vede pro upisovatele účastník CDCP majetkový účet vlastníka.

Kód Fio banky jako účastníka CDCP je 990.

Přednostní právo akcionářů je převoditelné bez jakýchkoli omezení. Klienti Fio banky, kteří mají samostatný účet v CDCP, jako typ účtu uvedou 21. Klienti Fio banky, kteří mají sběrný účet, tzv. Master účet, jako typ účtu uvedou 31.

Příklad klienta, který má samostatný účet v CDCP

Jako číslo majetkového účtu klient s individuálním účtem klienta vyplní číslo účtu v CDCP (červený rám). Jako typ účtu uvede 21 (modrý rám). Do kolonky účastníka CDCP klient vyplní „Fio banka, a.s.“ a jako kód účastníka CDCP číslo 990. Jako číslo účtu navazující evidence klient vyplní číslo obchodního účtu (zelený rám).

Informace o obchodním účtu klienta v aplikaci e-Broker, v sekci Globální nastavení.

 Informace o obchodním účtu klienta v aplikaci e-Broker, v sekci Globální nastavení

Vzorové vyplnění sekce 1.4. ve smlouvě o úpisu akcií

Příklad klienta s obchodním účtem končícím na ***260 a vlastním účtem v CDCP končícím na ***984.

Vzorové vyplnění sekce 1.4. ve smlouvě o úpisu akcií

Příklad klienta, který má sběrný „Master“ účet

Jako číslo majetkového účtu klient se zákaznickým účtem obchodníka vyplní číslo účtu v CDCP (červený rám). Jako typ účtu uvede 31 (modrý rám). Do kolonky účastníka CDCP klient vyplní „Fio banka, a.s.“ a jako kód účastníka CDCP číslo 990. Jako číslo účtu navazující evidence klient vyplní číslo obchodního účtu (zelený rám).

Informace o obchodním účtu klienta v aplikaci e-Broker, v sekci Globální nastavení.

Informace o obchodním účtu klienta v aplikaci e-Broker, v sekci Globální nastavení

Vzorové vyplnění sekce 1.4. ve smlouvě o úpisu akcií

Příklad klienta s obchodním účtem končícím na ***352 a sběrným účtem Fio banky v CDCP končícím na ***366.

Vzorové vyplnění sekce 1.4. ve smlouvě o úpisu akcií

Druhé kolo úpisu

Akcie, které neupíší akcionáři v rámci prvního kola, budou nabídnuty veřejně v rámci úpisu prostřednictvím trhu START. Druhé kolo bude probíhat od 8. června do 22. června. Pokyny pro úpis ve druhém kole bude možné zadat i prostřednictvím Fio banky.

V následujících týdnech zveřejníme společně s informacemi k SPO také podrobné aktualizované představení společnosti. Představení a informace o vstupu společnosti na trh START naleznete zde.


Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,0525625,38745
USD22,3225623,56144
GBP28,5069530,08905
CHF24,9443126,32869
PLN5,532475,83953

Kompletní informace zde