Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > O nás > Média > Tiskové zprávy > Fio banka otevírá jarní školu investování

Fio banka otevírá jarní školu investování

7.3.2011 12:58

Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM spouští jarní cyklus školy investorů. Její odborní prezentátoři během 3 měsíců navštíví 55 měst v České republice, v nichž proběhne celkem 75 seminářů zaměřených na úplné začátečníky i zkušenější investory.

V jarním kole školy investorů je pro nováčky připraveno již tradiční téma s názvem „Základy kapitálového trhu", kde je na programu seznámení s fungováním trhu a jeho principy. Důraz je kladen na představení nejpoužívanějších investičních strategií, jejich úspěšnost a potenciál výnosu vzhledem podstupovanému riziku. Součástí je rovněž on-line ukázka nákupu nebo prodeje vybraných akcií.


Navazující seminář pro zkušenější investory byl nazván „Inteligentní pokyny, margin a futures". Jeho cílem je představit možnosti aktivního obchodování s pomocí inteligentních pokynů, jež se automatickou reakcí na tržní vývoj snaží o maximalizaci zisku či minimalizaci ztráty, a využití marginu neboli úvěru na obchodování s cennými papíry, využívajícího tzv. pákového efektu ke znásobení objemu investice pomocí cizích zdrojů a tím pádem i výsledné rentability použitých vlastních prostředků. Posledním bodem programu semináře je seznámení s oblíbenými investičními nástroji - futures, s nimiž je možné sázet na krátkodobé pohyby komodit jako ropa, zlato, měď, kukuřice nebo pšenice, akciových indexů nebo měnových párů, a to jak na jejich vzestup, tak na jejich pokles.


Účast na všech přednáškách je bezplatná. Jedinou podmínkou je závazná registrace prostřednictvím internetových stránek Fio banky, popřípadě české burzy RM-SYSTÉM.


„V podzimním cyklu školy investování jsme na 58 seminářích přivítali téměř 3.500 zájemců o informace z oblasti kapitálového trhu, některé termíny musely být dokonce z kapacitních důvodů uzavřeny několik týdnů před datem konání. To ukazuje na rostoucí zájem veřejnosti o informace k možnostem investování. Proto jsme počet pořádaných akcí navýšili a vzdělávání české populace se ve zvýšené míře chceme věnovat i nadále," říká k tomu Marek Polka, ředitel Klientské divize Fio banky.


Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,0525625,38745
USD22,3225623,56144
GBP28,5069530,08905
CHF24,9443126,32869
PLN5,532475,83953

Kompletní informace zde