Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > O nás > Média > Tiskové zprávy > Zajistěte své investice proti měnovému riziku - nyní online!

Zajistěte své investice proti měnovému riziku - nyní online!

7.9.2010 10:03

Klienti Fio banky, největšího on-line brokera v ČR, se mohou při investování v zahraničí zajistit proti měnovému riziku prostřednictvím tzv. měnového úvěru, který mohou nově získat on-line ve své obchodní aplikaci e-Broker.

Pokud chce český investor nakoupit cenné papíry v cizí měně, musí obvykle podstoupit devizové riziko, tj. riziko vyplývající z pohybu směnného kurzu zahraniční měny k domácí měně, a akceptovat dodatečné transakční náklady vyplývající z rozdílů mezi prodejním a nákupním měnovým kurzem. Fio banka však nabízí jedinečné řešení - měnový úvěr, jehož prostřednictvím si investor může potřebnou částku půjčit a vyhnout se tím jak devizovému riziku, tak dodatečným kursovým nákladům. To vše nyní nově on-line přímo z aplikace e-Broker. Od pondělí 6.9.2010 zde klient v navigační liště nalezne průvodce, který jej přehledně provede jednotlivými kroky elektronického uzavření smlouvy. Poté se mu při nákupu cenných papírů na zahraničních burzách (USA, SRN, Polsko, Maďarsko) pokyn automaticky vypořádá v měně obchodu i v případě, že danou měnou nedisponuje nebo jí nemá dostatek.

Jako zajištění úvěru slouží odpovídající částka v jiných měnách, které má klient na svém účtu k dispozici, přepočtená aktuálním devizovým kurzem střed (CZK, EUR, USD, PLN nebo HUF). Zjednodušeně lze říci, že klient může čerpat úvěr v takové hodnotě, v jaké na příslušném účtu disponuje kladnými zůstatky v libovolných měnách, jež automaticky slouží jako záruka. Úvěr lze použít i na nákup v ČR, pokud klient nedisponuje dostatkem českých korun a má na účtu prostředky v jiné z uvedených měn.

Za aktivaci služby nejsou účtovány žádné poplatky a každý zájemce může bez jakýchkoliv administrativních omezení čerpat úvěr v hodnotě až 5 mil. Kč nebo ekvivalentu v jiných měnách. Cenou za poskytnutí úvěru je pouze úrok, jež se počítá na denní bázi z čerpaného objemu měny na konci obchodního dne. Úrok se liší podle měny úvěru, například pro úvěr v USD aktuálně činí 2 % p.a.

„Měnový úvěr dosud poskytovala sesterská společnost BaFio. Díky sjednocení procesů do Fio banky a elektronickému zřizování úvěru nyní bude pro klienty jednodušší nejen jeho získání, ale i obsluha - v rámci produktu jsou následné operace na zahraničních trzích a jejich vypořádání nastaveny zcela automaticky. Věříme, že investoři nový komfort služby ocení," komentuje novinku Marek Polka, ředitel Klientské divize banky.

O měnovém úvěru více zde.


Dozor nad Fio banka, a.s. vykonává Česká národní banka.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,6706524,98435
USD21,9382323,15577
GBP27,5884429,11956
CHF25,0639926,45501
PLN5,456925,75978

Kompletní informace zde