Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Podílové fondy

Podílové fondy


Podílové listy investičních fondů jsou vhodné pro začínající investory, kteří si chtějí vyzkoušet obchodování s cennými papíry, a to s minimálními informačními a transakčními náklady. Zároveň je ocení i zkušení investoři, pro které mohou být zajímavým doplňkem jejich stávajícího portfolia.

Pokud je vaším záměrem dlouhodobé zhodnocování vašich úspor, pak pravidelné investování do podílových fondů je tou správnou volbou. Velkou výhodou pravidelného investování je totiž snížení rizika nesprávného načasování investice.

Největšími výhodami podílových fondů jsou:

 • Minimální investice již od 300 Kč měsíčně.
 • Nulové vstupní poplatky.
 • Nulové výstupní poplatky (poplatek ve výši 3 % z celkové hodnoty odkupovaných podílových listů platíte pouze pokud podílové listy držíte méně než 12 měsíců).
 • O majetek fondu a jeho výkonnost se starají zkušení portfolio manažeři.

Co jsou podílové fondy?

Podílový fond je soubor majetku (například akcií a dluhopisů), který je profesionálně obhospodařován investiční společností v souladu s pravidly stanovenými v právních předpisech a ve statutu podílového fondu. Investoři nákupem podílových listů fondu získávají podíl na majetku fondu a stávají se podílníky. Podílové fondy jsou standardním nástrojem kolektivního investování, díky kterému mohou i investoři s menším kapitálem vhodně diverzifikovat své portfolio, a to s minimálními informačními a transakčními náklady. Podílové fondy obhospodařované Fio investiční společností tak nabízí snadný způsob investování pro všechny, i pro klienty bez předchozích zkušeností s obchodováním.


Fio globální akciový fond - CZK třída

Jedná se o fond zaměřený na akciové tituly obchodované převážně na trzích vyspělých ekonomik s orientací na růstové sektory ekonomiky.

Doporučená délka investice: 5 a více let

Graf níže odpovídá CZK třídě.

Fio globální akciový fond - EUR třída

Jedná se o fond zaměřený na akciové tituly obchodované převážně na trzích vyspělých ekonomik s orientací na růstové sektory ekonomiky.

Doporučená délka investice: 5 a více let

Graf níže odpovídá EUR třídě.

Fio fond domácího trhu

 Tento fond se zaměřuje na investice do koncentrovaného portfolia akciových titulů obchodovaných na domácím trhu. Součástí tohoto portfolia mohou být i akcie společností se silnou vazbou na Českou republiku, ale obchodované na zahraničních burzách.

Fond využívá vysokého dividendového potenciálu domácího trhu.

Doporučená délka investice: 5 a více let • Pokud ještě nemáte obchodní účet u Fio banky, ale máte účet běžný, postupujte následovně:
 1. V internetovém bankovnictví pod záložkou +Nový produkt kliknete na "založit obchodní účet", kde s námi uzavřete rámcovou smlouvu - investiční a tím založíte nový obchodní účet.
 2. Po vyplnění krátkého investičního dotazníku se vám rovnou v Internetbankingu zpřístupní možnost nakupovat podílové listy, zároveň dostanete přístup do internetové aplikace e-Broker
 3. V Internetbankingu můžete podílové listy nakupovat jednoduše přes volbu Poslat peníze – Nákup podílových listů
 4. Pro obchodování přes aplikaci e-Broker musíte nejdříve na obchodní účet přeposlat peníze, a následně můžete obchodovat. Podílové fondy najdete na hlavní liště v záložce portfolio.

 

 • Pokud nemáte u Fio banky obchodní ani běžný účet, postupujte takto:
 1. Přijďte na kteroukoliv naši pobočku a otevřete si běžný účet a rovnou i obchodní účet
 2. Po vyplnění krátkého investičního dotazníku dostanete přístup do internetové aplikace e-Broker, zároveň se vám zpřístupní možnost nakupování podílových listů přímo v Internetbankingu
 3. V Internetbankingu můžete podílové listy nakupovat jednoduše přes volbu Poslat peníze – Nákup podílových listů
 4. Pro obchodování přes aplikaci e-Broker musíte nejdříve na svůj obchodní účet přeposlat peníze, a následně můžete obchodovat. Podílové fondy najdete na hlavní liště v záložce portfolio.

TIP: Pokud chcete vše vyřídit online, můžete si přes internet založit běžný účet a po jeho aktivaci uzavřít investiční smlouvu přes internetové bankovnictví.Fio investiční společnost při obhospodařování fondů dodržuje limity dle právních předpisů a zároveň limity uvedené ve statutech fondů. Majetek podílníků (aktiva fondu) je oddělen od majetku investiční spolešnosti. Fondy jsou pod dohledem ČNB a depozitáře. Statuty a sdělení klíčových informací fondů v českém jazyce můžete nalézt na www.fiofondy.cz či na kterékoli naší pobočce.

UPOZORNĚNÍ
Minulá výkonnost fondu nezaručuje stejnou výkonnost i v budoucím období. Investice do investičních nástrojů jsou rizikové a mohou být za nepříznivých okolností ztrátové.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,0221526,41085
USD21,5582722,75473
GBP29,6891431,33686
CHF23,4736224,77638
PLN5,429345,73067

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X