Výrobce laserových spektroskopů AtomTrace dnes vstupuje na trh START
Společnost AtomTrace se zabývá výrobou a vývojem přístrojů pro prvkovou laserovou analýzu. Přístroje mohou naleznout využití v průmyslu, zemědělství, výzkumu nebo také forenzním vyšetřování.
AtomTrace je po společnostech Fillamentum, Prabos plus, Primoco UAV a UDI Group již pátou společností, která upíše své akcie na trhu START, jež je určen pro menší a střední podniky. V rámci dnešního START Day společnost nabízí 20% podíl (až 500 tis. akcií) za 25 až 35 milionů korun.
Pokyn k úpisu lze podat telefonicky prostřednictvím Dealingu na telefonu 224 346 493 do dnešních 11:00.
Akcie dříve upsaných společností budou obchodovány v systému XETRA. Pokyny do elektronické aukce v systému XETRA lze podávat i prostřednictvím aplikace e-Broker.
Další informace jsou k dispozici na stránkách AtomTrace pro investory (prospekt, prezentace) a na stránkách trhu START.
Zdroj: AtomTrace, PX START
Marek Šilhart
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Wall Street uzavřel se smíšenou bilancí
- Smíšený vývoj v zámoří
- Frankfurtská burza na konci týdne stagnovala
- Pražská burza v závěru týdne opět navyšuje historické maximum
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v srpnu dle předběžných dat na 58,6 b.
- USA: Podnikové zásoby v červnu vzrostly o 0,2 % v souladu s očekáváním
- Americké indexy se v úvodu obchodují smíšeně
- USA: Průmyslová produkce v červenci meziměsíčně klesla o 0,1 %
- Americké futures se obchodují smíšeně
- USA: Index importních cen v červenci meziročně klesl o 0,2 % v souladu s očekáváním